Siedem osób odebrało w czwartek statuetki ufundowane przez słuchaczy UTW. Studenci wyróżnili tych, którzy fascynującymi opowieściami potrafili przyciągnąć ich uwagę.
Siedem osób odebrało w czwartek statuetki ufundowane przez słuchaczy UTW. Studenci wyróżnili tych, którzy fascynującymi opowieściami potrafili przyciągnąć ich uwagę.
- Perła to jeden z niepowtarzalnych klejnotów na ziemi. Symbol elegancji, wytworności, subtelności i wszystkiego, co piękne i wspaniałe. Perły zdobiły najdostojniejsze głowy. Jedna z legend głosi, że powstały z kropelek rosy, napełnionych światłem księżyca - wyjaśniła Lucyna Kozub-Jentys, prezes Stowarzyszenia UTW w Chrzanowie.
Słuchacze uniwersytetu przyznali swoje perły siedmiu wykładowcom, którzy najbardziej im się podobali w siedmioletniej historii uczelni. Na liście osób mających najlepszy kontakt z seniorami znaleźli się: prof. Zofia Szarota i prof. Bożena Muchacka z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, medioznawca z UJ prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, wydawca "Przełomu" Alicja Molenda, dyrektor I LO w Chrzanowie Bożena Bierca, zajmująca się muzykoterapią Małgorzata Liszka oraz (nieobecny na uroczystości) prof. Zbigniew Nęcki z UJ.
Statuetki i róże dostali od najstarszych stażem studentów: Janiny Łyko, Alicji Woźniak i Zbigniewa Klatki.
Studentów i gości zabawili licealiści śpiewający polskie przeboje. Uroczystość zakończył wykład prof. Bożeny Muchackiej na temat różnych odcieni miłości. Prelegentka podkreśliła, że miłość to stan, w którym żyjemy dla kogoś. Wskazała na znaczenie tego uczucia w wytwarzaniu więzi między pokoleniami.
ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ- Dzięki dziadkom młodzi ludzie mają okazję nauczyć się obcowania ze starością i towarzyszącymi jej słabościami ciała. To z ich ust mogą poznać historię własnej rodziny oraz jej tradycje To relacja obustronna, bo jedni i drudzy się potrzebują - zauważyła prof. Muchacka.
(MOR)

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
0 0
Gratulacje dla nagrodzonych!
UTW tak trzymać!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz