CHEŁMEK. Przeprowadzone w czwartek po południu przez oświęcimski sanepid badania kontrolne wykazały, że w wodzie płynącej z kranów znajdują się groźne dla zdrowia bakterie. Można ją pić tylko po przegotowaniu. Aż do odwołania.
CHEŁMEK. Badania kontrolne przeprowadzone w czwartek po południu przez oświęcimski sanepid wykazały, że w wodzie płynącej z kranów znajdują się groźne dla zdrowia bakterie. Można ją pić tylko po przegotowaniu. Aż do odwołania.
- Oficjalne wyniki badań będą znane dopiero po 72 godzinach, czyli w poniedziałek rano. MZGK podjął jednak już pewne działania. Poinformowaliśmy mieszkańców o zagrożeniu i rozpoczęliśmy płukanie sieci wodociągowej - informuje Krzysztof Tokarski, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Chełmku. - W wodzie bez obaw można prać, myć naczynia czy się kąpać - dodaje.
Informacja o skażeniu wody, wystraszyła mieszkańców Chełmka, którzy przypomnieli sobie historię przed paru lat, kiedy to przez kilka dni wodę zdatną do picia dowożono im beczkowozami.
Na zakażoną wodę z kranów muszą uważać także mieszkańcy sołectw gminy Chełmek.
(pał)
~tomek1411:30, 04.10.2009
a kto informował w Bobrku ?
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Dron policyjny nad skrzyżowaniem w Chrzanowie
Zlikwidować zieloną strzałkę. Taką mam koncepcję ...
eetfuk
08:13, 2025-05-12
Wstrząsy z kopalni Janina. Będzie spotkanie
Miejmy nadzieje że tych *%#)!& ryli do czasu spotkania zasypie, zaleje kurzawa lub zabije inne zdarzenie kopalniane.. Wszystko jedno. Mają zdychać w ciemności i bólu!! W pełni na to zasłużyli!!!!
Rob
07:54, 2025-05-12
Targowisko zniknęło, pani Kinga z kwiatami - nie!
Panie Burmistrzu gdzie ten Pana KLEPARZ?
Pytanie
21:07, 2025-05-11
Wstrząsy z kopalni Janina. Będzie spotkanie
A sami górnicy w swoim snobizmie chowają głowy w piach i udają, że nic się nie dzieje.
Zea
20:35, 2025-05-11