Zebrane przez nich materiały posłużą innym - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

Zebrane przez nich materiały posłużą innym

red 19:03, 21.11.2009
1 Zebrane przez nich materiały posłużą innym Trójka finalistów konkursu wiedzy o Małopolsce Zachodniej: Paulina Kowalska, Natalia Warzecha i Patryk Załenski

W sobotę chrzanowska Fundacja Krok Naprzód (FKN) nagrodziła wybrane osoby uczestniczące w projekcie „Stąd jesteśmy”, propagującym wiedzę o Małopolsce Zachodniej. Paweł Kowalski z fundacji zdradza szczegóły drugiego etapu projektu.

W sobotę chrzanowska Fundacja Krok Naprzód (FKN) nagrodziła wybrane osoby uczestniczące w projekcie "Stąd jesteśmy", propagującym wiedzę o Małopolsce Zachodniej. Paweł Kowalski z fundacji zdradza szczegóły drugiego etapu projektu.

Od września 15 uczniów gimnazjalnej "trójki" oraz drugie tyle z I LO brało udział w wycieczkach do Oświęcimia, Wadowic i Suchej Beskidzkiej, a także do zamku Tęczyn, Krzeszowic i klasztoru w Czernej. Osoby te uczestniczyły w warsztatach wikliniarskich i kultury żydowskiej. Słuchały też wykładów. W sobotę, podczas podsumowania pierwszego etapu projektu w chrzanowskim Staszicu, mogły się pochwalić wiedzą. Pytania przygotował historyk Marek Śliwa, wicedyrektor I LO. Niektóre nie były łatwe (np. kto wybudował pierwszy dwór obronny w Suchej Beskidzkiej?). Najlepsza trójka: Natalia Warzecha, Paulina Kowalska oraz Patryk Załenski, otrzymała w nagrodę odtwarzacze mp4.

- W ramach drugiego etapu projektu podopieczni pokażą w urzędzie stanu cywilnego zdjęcia, które zrobili w trakcie wycieczek. Wystawa zostanie otwarta w piątek, 27 listopada - informuje Paweł Kowalski. - Największym jednak przedsięwzięciem będzie teraz przygotowanie 200 konspektów, stanowiących swego rodzaju pokłosie naszej pracy. 30 sztuk trafi do gimnazjum numer 3, drugie 30 do I LO, a 140 do szkół z całej Małopolski Zachodniej. Nauczyciele będą mogli wykorzystywać te materiały na lekcjach wychowawczych, historii czy WOS - podpowiada.

Na realizację projektu fundacja dostała 29 tys. 210 zł z Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej w ramach Rządowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Od siebie dołożyła nieco ponad 3 tys. zł.
Łukasz Dulowski

(red)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

~PSiejka~PSiejka

0 0

Czekam z niecierpliwością na te konspekty - mam nadzieję, że będą lepsze, aniżeli chłam oferowany przez wydawnictwa. Że będą ciekawe i realistyczne (czyli do przeprowadzenia w klasach 30-osobowych).

09:12, 22.11.2009
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%