Budowa nowej siedziby OSP Płaza na stulecie tej jednostki jest na półmetku. Obiekt powinien być gotowy w lecie przyszłego roku.
Na ogłoszony na początku roku przez gminę przetarg zgłosiło się aż 11 firm. Zlecenie dostała najtańsza, czyli P.P.H.U "Porębski” z Chełmca. Inwestycja ma kosztować 4,6 miliona złotych. Umowa została zawarta pod koniec lutego. Termin realizacji wynosi 16 miesięcy. Obiekt powinien być zatem gotowy w połowie przyszłego roku.
Nowa siedziba OSP w Płazie powstaje w sąsiedztwie ulic Sobieskiego i Korczaka, naprzeciwko ośrodka zdrowia. Będzie miała bezpośredni wyjazd na szosę wojewódzką 781. Wnętrze remizy zostało w całości zaprojektowane przy współpracy z druhami. Zaplanowano trzy duże garaże dla wozów bojowych, narzędziownię, magazyn, szatnie, dyspozytornię i toalety. Zamiast windy będzie platforma. Na piętrze zaplanowana została duża salka szkoleniowa i mniejsza na siłownię oraz kilka pomieszczeń technicznych, w tym zaplecze kuchenne. Obok budynku powstaną miejsca parkingowe.
Jak widać na zdjęciu, mury remizy pną się do góry. Na tę inwestycję gmina dostała pieniądze z Polskiego Ładu.
Jednostka ma 98 lat. Po dwóch większych pożarach w 1925 r. i w styczniu 1926 r., mieszkańcy Płazy, z ówczesnym sołtysem Kozubem i wójtem Pawłem Kocotem, postanowili na zebraniu wiejskim w kwietniu 1926 roku założyć Oddział Ochotniczej Straży Pożarnej w Płazie. Pierwszym prezesem tej jednostki został Stanisław Bąba, zastępcą Jan Ring, naczelnikiem Tadeusz Kryniger, a sekretarzem Julian Kozikowski.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Wakacje marzeń za 10tys. to chyba w sosnowcu tylko 🤣🤣🤣
Skit
16:21, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Radni chcieli sesji nadzwyczajnej, ale jak widać, burmistrz Latko troszczy się szybciej i sprawniej o mieszkańców i już jest spotkanie, dziękujemy!
absurd
15:13, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Pan burmistrz dobrze wiedział o co ci chodzi. A teraz udaje ze nie wie i nie chce się wypowiadać na ten temat , popieram tych ludzi którzy rozwiązali umowy, i mam nadzieję ze inni tez tak zrobią, te mieszkania to zwykła siema
Chrzanow wita
14:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
2 2
Przypomnę tylko zwolennikom Tuska,jak pluli na Polski Ład Mateusza Morawieckiego,a dzisiaj organizują tylko pseudo Komisje Śledcze,by tępić wszystko co PiSowskie ku uciesze tępej Powskiej gawiedzi.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz