Nieudany powrót MKS Trzebinia na stadion przy Kościuszki (WIDEO, ZDJĘCIA) - przelom.pl
Zamknij

Nieudany powrót MKS Trzebinia na stadion przy Kościuszki (WIDEO, ZDJĘCIA)

14:45, 04.08.2024 Michał Koryczan Aktualizacja: 15:04, 04.08.2024
Skomentuj Pojedynek w meczu MKS Trzebinia - Pcimianka Pcim Pojedynek w meczu MKS Trzebinia - Pcimianka Pcim

W niedzielnym meczu małopolskiej IV ligi piłkarskiej, trzebiński MKS przegrał u siebie z Pcimianką Pcim.

IV liga małopolska

MKS Trzebinia – Pcimianka Pcim 0-1 (0-1)

0-1 Dawid Malik (43)

MKS: Wróbel – Grzyb, Dobrowolski (69. K. Kalinowski), Jampich, Zembol, Karcz (63. Macek), Zybiński (46. Sucharski), Kikla (60. Koźlik), Balcer, Chechelski (75. G. Sieprawski), Arfa

Pcimianka: Leszczyński – Mazur (21. Dziadkowiec), Jeziorski, Bogusławski, Ciesielski (82. Moniak), Abdullahi, Mamica, Spivak, Pavlenko, Malik, Wójcik (69. Fujak)

Po przeszło rocznej przerwie, piłkarze trzebińskiego MKS ponownie zagrali w oficjalnym meczu na stadionie przy ul. Kościuszki. Przypomnijmy, że z powodu remontu obiektu w poprzednim sezonie „żółto-czarni” domowe mecze ligowe rozgrywali na pobliskim boisku ze sztuczną trawą.

Powrót na „stare śmieci” nie okazał się szczęśliwy. Na inaugurację sezonu małopolskiej IV ligi podopieczni Piotra Chlipały przegrali z Pcimianką Pcim.

W wyjściowym składzie MKS pojawiło się dwóch debiutantów: środkowy defensor Maciej Dobrowolski (ostatnio Nadwiślanin Gromiec) i grający na prawej obronie Maciej Grzyb (pozyskany z rezerw Zagłębia Sosnowiec). W drugiej odsłonie na murawie pojawili się kolejni dwaj debiutanci: Filip Macek (poprzednio Ursus Warszawa) i Gabriel Sieprawski (pozyskany z MKS Fablok Chrzanów).

W ekipie Pcimianki wystąpił napastnik Adrian Wójcik, który w poprzednim sezonie bronił barw trzebińskiego klubu.

W niedzielnym spotkaniu, które oglądało z trybun około 300 osób, klarownych sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W pierwszej połowie ciekawie zrobiło się w ostatnich jej fragmentach.

W 43. minucie do prostopadłego podania wystartował Dawid Malik i mocnym strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie Pcimiance.

Chwilę później bliscy wyrównania byli gospodarze. Hamed Arfa podał do Marcina Karcza. Ten uderzył mocno, ale słupek uratował gości przed stratą gola.

Po zmianie stron trzebinianie starali się doprowadzić do remisu, ale ich ataki nie przynosiły zbyt wielkiego zagrożenia pod bramką rywali. Strzały Macieja Grzyba i Dawida Jampicha po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry były niecelne.

W 90. minucie drużyna z Pcimia mogła za to podwyższyć skromne prowadzenie. Po kontrataku oko w oko z Tomaszem Wróblem stanął Nikodem Fujak, ale golkiper MKS popisał się znakomitą interwencją.

Ostatecznie więc Pcimianka zainkasowała w Trzebini komplet punktów. MKS pierwszej zdobyczy będzie musiał poszukać w następnej kolejce, w której zmierzy się na wyjeździe z rezerwami ekstraklasowej Cracovii.