Co najmniej jedna lub nawet dwie windy chce wymienić do końca 2024 r. dyrekcja chrzanowskiego szpitala. Od dawna jest z nimi problem, a to jest ważne urządzenie.
Przejazd szpitalną windą może skończyć się traumą. To, że czasami trzeba w niej spędzić 15 minut, żeby dotrzeć na wybrane piętro, już niewiele osób dziwi. Wozi wtedy wszystkich w górę i w dół, więc po wyjściu z niej wiele osób uznaje, że na nogach byłoby szybciej. Osoby zdrowe odwiedzając szpital mogą sobie pozwolić na korzystanie ze schodów. Osoby starsze i pacjenci lub niepełnosprawni, już nie.
Czasem winda nie jeździ wcale, czasem zatrzymuje się między piętrami, albo zjeżdża na minus 1.
Takie problemy są od lat, windy muszą jednak służyć nie tylko pacjentom czy odwiedzającym, ale i personelowi. Jest z tym kłopot.
Większość osób nie ma najmniejszych wątpliwości, że to urządzenie w takim miejscu jak szpital, powinno być niezawodne. A nie jest.
- Jeśli tylko uda nam się wygospodarować pieniądze, jeszcze w tym roku będziemy chcieli wymienić co najmniej jedną z wind. Są faktycznie wysłużone. Awarie staramy się natychmiast usuwać. Nie da się jednak wszystkich remontów przeprowadzać jednocześnie - mówi Artur Baranowski dyrektor chrzanowskiego szpitala.
Wymiana jednej windy to koszt ok. 400 tys. zł.
Zaznacza, że obecnie trwają potężne remonty na oddziałach, a także w laboratorium i zakładzie diagnostyki obrazowej. Jak się skończą, co stanie się prawdopodobnie jesienią, będzie szansa na nowe windy.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Pan burmistrz dobrze wiedział o co ci chodzi. A teraz udaje ze nie wie i nie chce się wypowiadać na ten temat , popieram tych ludzi którzy rozwiązali umowy, i mam nadzieję ze inni tez tak zrobią, te mieszkania to zwykła siema
Chrzanow wita
14:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
0 1
Ten przybytek dla.umierających nazywany szpitalem zarządzany przez.kolesi z PO jest siedliskiem nie tylko niekompetencji ale i nepotyzmu. Nadaje sie to tylko do zaorania i.posiania.kwiatów.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz