TENCZYNEK. Co najmniej dziesięć gospodarstw zostało w niedzielę podtopionych przez wylewającą rzekę Olszówkę. Mieszkańcy z przerażeniem patrzą w niebo, obawiając się dalszych opadów deszczu.
TENCZYNEK. Co najmniej dziesięć gospodarstw zostało w niedzielę podtopionych przez wylewającą rzekę Olszówkę. Mieszkańcy z przerażeniem patrzą w niebo, obawiając się dalszych opadów deszczu.
Od rana strażacy wypompowywali wodę z ich piwnic i ogródków, zabezpieczając posesje workami z piaskiem.
- Zalało nam cały garaż i piwnicę, a woda na wysokości kilkudziesięciu centymetrów stoi na podwórku - wskazuje rozlewisko za domem Janina Socha z ul. Tenczyńskiej. Boi się, co może czekać ją i rodzinę, jeśli deszcz nie przestanie padać. A prognozy nie są optymistyczne.
W podobnej sytuacji znaleźli się jej sąsiedzi. Z zajętych na mieszkanie suteryn Bogusław Bemben z rodziną i z pomocą strażaków wydobywał zalane meble. Pompa pracowała niemal na okrągło.
- Woda podeszła w domu na ponad pół metra, a jej poziom w rzece cały czas się ponosi - mówi Bogusław Bemben.
Mieszkańcy ul. Tenczyńskiej od lat mają problem z wylewającą rzeką Olszówką. W ubiegłym roku gmina oczyściła fragment jej brzegu, wycięła porastające koryto krzaki. To jednak niewiele pomogło. Jak uważają mieszkający w pobliżu ludzie, konieczna jest regulacja koryta i jego pogłębienie.
- Zalało około dziesięciu domów. Strażacy pracują cały czas, zabezpieczając posesje przed dalszym zalewaniem. W akcji bierze udział blisko 30 strażaków z Tenczynka, Woli Filipowskiej, Rudna i Krzeszowic - wylicza Maciej Nowak ze stanowiska zarządzania kryzysowego UM w Krzeszowicach.
(e)

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
0 0
Zapewne nie pierwszy raz ich podtapia, tylko po co zapobiegać za wczasu, lepiej patrzeć w niebo i liczyć na drapane
0 0
Znów czeka nas tragedia podobna do tej z 1997 roku Czasem słońce czasem deszcz... a do tego wichury zrywające dachy z domów I niech mi ktoś powie, że nie ma zmian klimatycznych!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz