Radni z Babic wybrali przewodniczącą i wiceprzewodniczących. Zdecydował jeden głos - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

Radni z Babic wybrali przewodniczącą i wiceprzewodniczących. Zdecydował jeden głos

Michał Koryczan 19:00, 07.05.2024 Aktualizacja: 10:15, 24.10.2025
1  Radni z Babic wybrali przewodniczącą i wiceprzewodniczących. Zdecydował… Przewodnicząca Rady Gminy Babice Iwona Tarabuła oraz wiceprzewodniczący: Krzysztof Sadowski (z lewej) i Michał Martyna

Na wtorkowej, pierwszej sesji Rady Gminy Babice nowej kadencji poznaliśmy skład prezydium.

Już pierwsze głosowania na pierwszej sesji Rady Gminy Babice pokazały, że najbliższa kadencja powinna wyglądać zupełnie inaczej niż te ostatnie.

W radzie pojawiła się bowiem siedmioosobowa opozycja, która powołała do życia klub "Wspólna Gmina Babice". W jego skład wchodzą: Joanna Lelito-Pajor, Kamila Nędza, Jakub Duraj, Mariusz Gajewski (wszyscy startowali w wyborach z KWW Projekt Zagórze), Magdalena Folga, Andrzej Szarek (KWW Moja Gmina-Nasz Powiat) i Aneta Nitychoruk (KWW Razem dla Rozkochowa).

Związana z wójtem Radosławem Warzechą Samorządna Gmina 2024 wprowadził do rady sześć osób: Roberta Matyskiela, Krzysztofa Sadowskiego, Ewę Bańdo, Marikę Noworytę, Patrycję Kasperczyk i Iwonę Tarabułę.

Już po ogłoszeniu wyników wyborów stało się jasne, że nie będzie mieć większości w 15-osobowej radzie i musi poszukać sojuszników. Do koalicji z ugrupowaniem związanym z wójtem weszli Michał Martyna i Iwona Moskała, startujący z list KWW Michał Martyna.

Koalicja rządząca ma w tym momencie osiem mandatów, a więc tylko o jeden więcej niż opozycja. Frekwencja wśród radnych na sesjach może mieć zatem ogromne znaczenie w przypadku głosowań nad poszczególnymi uchwałami.

Na pierwszej sesji poszło jeszcze wszystko po myśli koalicji. Przewodniczącą Rady Gminy Babice została Iwona Tarabuła z Zagórza (w poprzedniej kadencji była wiceprzewodniczącą). Dostała osiem głosów. Drugiego z kandydatów - Mariusza Gajewskiego z Zagórza poparło siedmiu radnych.

Wiceprzewodniczącymi zostali wybrani Krzysztof Sadowski (ostatnio również pełnił tę funkcję) i Michał Martyna. Obaj dostali po osiem głosów. Kontrkandydatki: Magdalena Folga i Joanna Lelito-Pajor dostały po siedem głosów.

(Michał Koryczan)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Czarli04Czarli04

0 0

W końcu normalność a nie przyklaskiwanie wzajemne i klepanie po plecach.....

11:54, 09.05.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%