MŁOSZOWA. Podjęli pielgrzymów obiadem - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

MŁOSZOWA. Podjęli pielgrzymów obiadem

red 13:28, 06.08.2010
Skomentuj MŁOSZOWA. Podjęli pielgrzymów obiadem Pielgrzymom bardzo smakowała zupa pomidorowa, serwowana przez panie z KGW w Młoszowej

Parafianie z Młoszowej stanęli na wysokości zadania i przygotowali w piątek dla grupy prawie 200 pielgrzymów ze Ślemienia smaczny obiad.

Parafianie z Młoszowej stanęli na wysokości zadania i przygotowali w piątek dla grupy prawie 200 pielgrzymów ze Ślemienia smaczny obiad.

Koszty parafianie pokryli ze składek. Posiłek przygotowało kilkanaście mieszkanek, w większości członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Młoszowej. Pielgrzymów powitano kwiatami. Potem zasiedli w stołówce użytkowanej przez LKS Ruch Młoszowa. Na pierwsze danie zjedli zupę pomidorową z ryżem, a na drugie ziemniaki z surówką i rybą.

- Gościmy pielgrzymów po raz siódmy. Z pełnym żołądkiem na pewno będzie im się lepiej maszerowało - powiedziała nam Janina Pochroń, przewodnicząca młoszowskiego KGW.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za taki gest ze strony tutejszych parafian. Zaprosiliśmy ich do siebie, do Ślemienia. A kwiaty, które dostaliśmy, wieczorem złożymy na grobie księdza Rapacza w Płokach, gdzie w planie mamy nocleg - usłyszeliśmy od przewodnika pielgrzymów ks. Adama Banasika.

Postój pielgrzymów w Młoszowej był nieco dłuższy, niż planowano, bo w stołówce musieli przeczekać burzę.
Marek Oratowski 

(red)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%