Szkoła Podstawowa nr 8 w Trzebini otwarła nową, wyposażoną w kilkanaście maszyn i hafciarki pracownię krawiecką. Uczniowie szkolą się tam w samodzielnym szyciu.
W ramach programu Laboratoria Przyszłości szkoła już jakiś czas temu kupiła dwie maszyny i jedną hafciarkę.
Zainteresowanie zajęciami było jednak tak duże, że dyrekcja placówki postanowiła ją wyposażyć w więcej maszyn. Udało się to dzięki ofiarności rodziców i sponsorów.
- Dzieci ogromnie lubią te zajęcia. Chętnych do uczestnictwa jest naprawdę dużo. Tu nie chodzi o profesjonalne szycie ubrań, ale o nauczenie ich podstaw. Szyjemy więc woreczki, zakładki i inne rzeczy - mówi Małgorzata Fortuna nauczyciel i opiekun pracowni.
Dyrektor szkoły Grażyna Gąsior nie kryje entuzjazmu.
- Mamy w tym momencie jedenaście nowych maszyn do szycia, cztery używane, ale w doskonałym stanie, a także dwie hafciarki. Dysponujemy naprawdę profesjonalną i prawdopodobnie najlepiej wyposażoną pracownią kroju i szycia w powiecie, a już na pewno w Trzebini - mówi Grażyna Gąsior dyrektor SP 8 w Trzebini.
Najbardziej zadowolone są dzieci. Na zajęcia przychodzą zarówno dziewczynki, jak i chłopcy.
Na otwarcie pracowni przygotowali nie tylko program artystyczny, ale także samodzielnie uszyte prezenty dla gości w postaci kolorowych choinek.
[WIDEO]7396[/WIDEO]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
10.04.2025
ŁAZIENKI, gładzie, sufity podwieszane, Tel. 692-60...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz