Radny Roman Madejski proponuje, żeby na budynkach, wskazanych przez gminę Chrzanów, zostały założone kontrolne plomby gipsowe lub płytki szklane.
- To spowoduje rozstrzygnięcie sporu pomiędzy mieszkańcami gminy a Tauronem Wydobycie, którego przedstawiciele wypowiadają się jednoznacznie o braku wpływu wstrząsów na strukturę obiektów. Ocena stanu technicznego plomb w okresie kilkumiesięcznym pozwoli na weryfikację tych wypowiedzi - przekonuje radny Madejski.
Zaznacza, że takie plomby lub płytki należałoby założyć na wiosnę. W zimie mogą popękać nie z powodu wstrząsów, tylko mrozów.
Madejski poprosił burmistrza Roberta Maciaszka, aby w tej sprawie skierował pismo do spółki Tauron z wnioskiem o montaż plomb gipsowych lub płytek szklanych.
- Do tego czasu proszę ustalić do obserwacji budynki mieszkalne oraz uzyskać zgodę ich właścicieli na umieszczenie na elewacji lub wewnątrz plomb gipsowych - apeluje.
Podkreśla, że sama informacja o magnitudzie lub energii wstrząsów górniczych nie jest wystarczająca, żeby ocenić skutki drgań w danym obiekcie - zauważa Roman Madejski.
Ostatnio, w dniach 9-10 listopada, zanotowano w powiecie chrzanowskim cztery wstrząsy pochodzące z obszaru górniczego ZG "Sobieski" w Jaworznie.
Avoq13:48, 14.11.2022
14.11.2022, godz.14.46, odczuwalny wstrząs w Libiążu
Agnie13:59, 14.11.2022
Właśnie znowu trzęsło się w Chrzanowie. Grubo..
master5014:20, 14.11.2022
tez się zatrzesło jakieś 10 min temu
master5014:21, 14.11.2022
15.10 odczuwałem trzesienie na ulicy zielonej w Chrzanowie
master5014:23, 14.11.2022
siedziałem na fotelu i mną zakołysało
Makariusz17:06, 14.11.2022
Będzie trzęsło, bo kopalnie jadą pełną parą, a wydobycie będzie jeszcze bardziej zwiększone. Takie czasy mamy.
Krzysio18:08, 14.11.2022
Ale ciemnotę wciskają przedstawiciele Tauronu. Szkiełka montuje się głównie na pęknięciach by poznać stan tego miejsca czy nie rozchyla się się pęknięcie. Przykleją na caliźnie będą wciskać ze nic nie dzieje się złego . Dyskomfort z drgań i kołysań domu to nie do pojęcia. Zróbcie projekt domu i zobaczycie ile zbrojenia trzeba dać by uniknąć deformacji nowych domów. 200 procent więcej stali i większe średnicę drutu. Ja chętnie udostępnię pomieszczenie na sejsmograf.
Makariusz21:03, 14.11.2022
No, ale to nie Tauron chce montować szkiełka. Poczytaj dokładnie artykuł.
prysio13:24, 16.11.2022
i dobrze przynajmniej nam obywatelom nie będzie zimno bo będzie gdzie kupić węgiel
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w dół
ale za to Jurek Kasprzyk z mafii PO derektor tego gooowna o nazwie PUP ten co "studiował" na szkółce w Chrzanowie kupił sobie nowe BMW.
Tak dla Polski
13:31, 2025-05-13
Atrakcje Parku Śląskiego czekają
szmatławiec nie ma pomysłów co pisać to wypocił coś o śląskim gooownie.
Tak dla Polski
13:29, 2025-05-13
"Lekarz od cudów" honorowym obywatelem Libiąża
Wśród honorowych górnicy, duchowni, pan Wróbel (nie znam...) i teraz Marek (mogę tak mówić...). Teraz to jest naprawdę zrozumiałe i uzasadnione, w niczym nie umniejszając zasług pozostałych.
hajer
12:10, 2025-05-13
Nowy parking w Trzebini. Płatny czy darmowy?
Miał być na 100 samochodów i bezpłatny. A wychodzi zawsze po staremu, czyli mniejszy i płatny. Jak zdzierać to na całego.
watacha
11:44, 2025-05-13