Książka "Psyjaciele" została uznana głosami internautów najlepszą książką na jesień dla dzieci.
Coroczny plebiscyt zorganizował portal granice.pl., poświęcony literaturze. Robi to od 14 lat. Internauci i jurorzy wybierają najlepsze książki na kolejne pory roku, biorąc pod uwagę dziewięć kategorii, m.in. książki dla dzieci.
Zgłoszone do plebiscytu książki recenzują i oceniają literaturoznawcy. Równolegle do oceny jury na stronie internetowej konkursu prowadzone jest głosowanie internautów. To oni zadecydowali, że najlepsza książką dla dzieci jest pozycja "Psyjaciele" Marcina Kozioła, pisarza, pochodzącego z Chrzanowa. Opowiada historie prawdziwych psów i ich właścicieli - pisarzy, malarzy, muzyków, naukowców, aktorów.
Jego pierwsza książka ukazała się 30 lat temu, gdy był 15-latkiem. Dziś ma na koncie ponad 20 książek dla dzieci i młodzieży i jest coraz bardziej znanym autorem. "Skrzynia Władcy Piorunów" jest lekturą uzupełniającą dla klas 4-6, a "Tajemnica przeklętej harfy" została wybrana do Złotej Dwudziestki książek wybranych na dwadzieścia lat Fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.
Marcin Kozioł urodził się w 1977 r. Pochodzi z Chrzanowa. Skończył SP 3 w Chrzanowie, chodził do liceum KSW w Libiążu. Absolwent szkockiej szkoły średniej Gordonstoun. Ukończył studia magisterskie na wydziale zarządzania i komunikacji społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zdobył dyplom Master of Business Administration Oxford Brookes University. Stypendysta Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i British Science Association. Obecnie mieszka w Warszawie.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Pan burmistrz dobrze wiedział o co ci chodzi. A teraz udaje ze nie wie i nie chce się wypowiadać na ten temat , popieram tych ludzi którzy rozwiązali umowy, i mam nadzieję ze inni tez tak zrobią, te mieszkania to zwykła siema
Chrzanow wita
14:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
0 0
Gratulacje!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz