Mniejsze wyznania i wspólnoty religijne, po problemach związanych z COVID-19, znów zaczęły być obecne w życiu społecznym.
Przez długi czas ich członkowie spotykali się tylko online.
Świadkowie Jehowy z Krzeszowic już stanęli ze swoim stoiskiem w centrum miasta. Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznowili bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów.
- Minęły ponad dwa lata, od momentu gdy kierując się względami bezpieczeństwa zawiesiliśmy wszelkie formy działalności publicznej. Chociaż rozumiemy, że pandemia jeszcze całkowicie się nie skończyła, wykorzystujemy dostępne możliwości. Wchodzimy w etap uczenia się życia w nowych okolicznościach - mówi Piotr Jarząbek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy.
Czy wiesz, że...
W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, należących do przeszło 119 000 zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą około 113 000 osób.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Te mieszkania SIM to chyba jeszcze gorsze oszustwo niż kredyty w CHF. Gdyby ludzie kupili sobie mieszkanie na kredyt z banku, to od razu by byli właścicielami i ponieśli koszty odsetek. Tutaj tak nie ma, a za 15-20 lat gdyby ktoś zamierzał wykupić takie mieszkanie to zapłaci jak za woły. Wstyd, ze burmistrz maciaszek namawiał ludzi na ten przekręt. Wstyd burmistrzu!!!!
Beti
19:25, 2026-05-22
Majowe Dni Krzeszowic z Roxie i "Skrzypkiem na dachu"
Pani redaktor, Skrzypek na Rynku nie na dachu.
Majówka
19:22, 2026-05-22
Absurd wokół Dino w Libiążu
Tupet i bezczelność franczyzobiorcy Dino. Co, ja nie mogę?
Pernambuco
18:27, 2026-05-22
Tak bawią się dorośli w Myślachowicach! Impreza przycią
Ludzie chca rozrywki . Nie tylko tyrac i oszczedzac.
Paul
17:36, 2026-05-22
0 1
Pukanie do drzwi:
-kto tam
-dzień dobry, my przyszliśmy porozmawiać o bogu
-nie wierzę
-to dobrze się składa, my właśnie w tej sprawie...
Nie wpuszczam, nie interesuje mnie to, nie wdaje się w rozmowy z nimi. Grzecznie informuję o tym, a jeśli są natarczywi, to zaczynam traktować, jak powietrze.
0 1
https://m.pch24.pl/uwazaj-komu-otwierasz-drzwi-po-dwoch-latach-tzw-pandemii-swiadkowie-jehowy-znowu-ruszaja-w-miasto/
0 0
A niech sobie chodzą jak mają czas. Swoją drogą to na swój sposób ich podziwiam że mają na to chęci i czas w obecnym świecie.
Większość w tym czasie musi iść do roboty żeby zarobić na inflacyjne ceny i fanaberie rządu (goszczenie "przyjaciół" w liczbie setek tysięcy), które rujnują gospodarkę i windują ceny wszystkiego.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz