W niedzielę w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym uśmiech sunął na usta z prędkością pendolino, gdy się widziało kilkuletnich, umundurowanych druhów z dziecięcych drużyn pożarniczych.
W skansenie w Wygiełzowie, którego dyrektorem jest emerytowany małopolski komendant wojewódzki PSP Marek Bębenek, zorganizowano z okazji Dnia Dziecka m.in. pokaz strażackich wozów bojowych, stanowisko z sikaniem sikawką do celu, zajęcia z pierwszej pomocy. Tu i tam kręcili się mali druhowie, np. z OSP Chrzanów, OSP Psary czy OSP Ostrężnica.
- Mamy dwie dziecięce drużyny pożarnicze w wieku od 3 do 10 lat. Każda z nich liczy po 30 osób. Na comiesięcznych zbiórkach uczą się musztry i pierwszej pomocy, zapoznają się ze sprzętem. Oczywiście, w formie zabawowej. Są też ćwiczenia praktyczne, np. wchodzenie po drabinie - mówi Grzegorz Michalczyk, naczelnik OSP w Chrzanowie.
[WIDEO]6742[/WIDEO]
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Import samochodów może być trudniejszy
a My dalej sie usmiechamy
KCPO
00:12, 2025-05-15
Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w dół
Ale.Jurek dyrektor z regulic usadowiony na tronie przez.mafię PO ma.nowiutkie.bmw. a wy frajerzy za 5 zł róbcie.prace społeczne.
Tak dla Polski
23:39, 2025-05-14
Incydent na stacji w Trzebini
hanys jechał to wszystko wyjaśnia. Rozkazy z Berlina, polskiego prawa nie przestrzegać.
Tak dla Polski
20:49, 2025-05-14
W niedzielę wybory prezydenckie. Na kogo zagłosujecie?
Ja zagłosuje na tubę propagandową lokalnej mafii PO i na arcykapłanów tej tępej propagandy z tzw redakcji tzw gazety Przełom
Tęczowy Rafau
20:46, 2025-05-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz