Po obfitych opadach śniegu warunki drogowe są fatalne. Policja apeluje do kierowców o ostrożność. Synoptycy zapowiadają dalsze opady śniegu i siarczyste mrozy, nawet do -18 stopni Celsjusza.
Po obfitych opadach śniegu warunki drogowe są fatalne. Policja apeluje do kierowców o ostrożność. Synoptycy zapowiadają dalsze opady śniegu i siarczyste mrozy, nawet do -18 stopni Celsjusza.
- Na tę chwilę wszystkie drogi są przejezdne - powiedział we wtorek przed południem Ireneusz Koczoń z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie. - W nocy odebraliśmy wiele telefonów w sprawie nieposypanych solą czy piaskiem jezdni i chodników - dodał.
Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności. Przypominają o obowiązku odśnieżania samochodów.
- W przeciwnym razie można dostać mandat w wysokości 500 złotych. Zasypane auto to zagrożenie bezpieczeństwa - wyjaśnił asp. szt. Robert Matyasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. - Zdejmijmy nogę z gazu i poruszajmy się w ostrożnej odległości od innych pojazdów - zaapelował.
Synoptycy zapowiadają opady śniegu i siarczyste mrozy. We wtorek po południu dotrze do województwa małopolskiego niż ze Śląska.
- W nocy można się spodziewać mrozów od -14 do -12 stopni Celsjusza. Jutro zachmurzenia i mgły, mroźno, w nocy nawet do -18 stopni. W czwartek się rozpogodzi, będą przejaśnienia - wyjaśniła Julita Cedyńska-Ziemba z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Ostatni dzień roku minie jednak z ujemnymi temperaturami. W sylwestrową noc ma być od -13 do -11 stopni Celsjusza.
(jk)

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Brawo za pomysł. Każdy pomysł zatrzymywania mieszkańców pożądany. Robert, jesteśmy z i za Tobą!
Endriu
17:10, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
Poprosimy o zestawienie z każdej z gmin naszego powiatu, bo w małej Alwerni skala zdecydowania mniejsza niż w Trzebini i Chrzanowie, a ponoć jest tam co czytać
Jerry
17:09, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
Brawo pani burmistrz z Alwerni, pomoc takim chorym jak ja jest potrzebna. Ja jestem w Trzebini i burmistrz tego miasta wysłał na mnie urząd skarbowy a nie umorzył, Jestem teraz w koszmarnej sytuacji, bez wyjścia‼️‼️‼️
YuMi
16:44, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Wakacje marzeń za 10tys. to chyba w sosnowcu tylko 🤣🤣🤣
Skit
16:21, 2026-05-21
0 0
Black a co mnie obchodzi, że soli nie ma? Trzeba było nie brać się za odśnieżanie w takim razie. To niech jeżdżą i odśnieżają ręcznie łopatami. Biorą przecież za to kasę nie?
0 0
Black a co mnie obchodzi, że soli nie ma? Trzeba było nie brać się za odśnieżanie w takim razie. To niech jeżdżą i odśnieżają ręcznie łopatami. Biorą przecież za to kasę nie?
0 0
BLACK, Ty z jakiejś firmy odśnieżającej?
http://allegro.pl/listing.php/search?utm_source=opera&utm_medium=link&utm_campaign=opera&string=s%C3%B3l+drogowa
wszystko jest, nawet lepsze od soli rzeczy.
0 0
ENG "mondrusiu " bredzisz.... sol drogowa - obecnie nie ma możliwości kupić soli drogowej w polsce bo jej nie ma!!! wiec jak się komuś skonczyła to może tylko odsnieżać i piaseczek
0 0
Dlaczego mandatu nie dostaną Ci co nie odśnieżają dróg. Ani pół pługu nie ma na drogach. Między Chrzanowem a Libiążem idzie się zabić. Ślisko, nie posypane nie odgarnięte. Co za syf. Policja jak zwykle kara tych co mało mogą. Niech zajmą się lepiej kontrolą firm, które mają odśnieżać.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz