Od pół roku pracownik firmy Dynamic Technology sp. z o.o. z Chrzanowa jest w drodze do Lizbony. Do celu drogi pokonywanej pieszo i pełnej przygód zostało mu już tylko 500 kilometrów.
Mariusz Maniek Musialski pracuje w chrzanowskiej firmie sprzedającej chemię gospodarczą od 2020 roku. Jest przyjacielem jej założyciela. Postawił sobie nie lada wyzwanie - dotarcie pieszo do Lizbony. Projekt zrodził się z wieloletniej miłości Mańka do Portugalii, muzyki i futbolu. Po miesiącach treningów i przygotowania zaplecza 4 lipca 2021 roku wyruszył z rodzinnego Sosnowca w wyprawę życia. Pokona prawie 3300 km, przejdzie przez 8 państw, odwiedzając po drodze gwiazdy futbolu i ważne miejsca dla tej dyscypliny sportu. Planuje na przełomie stycznia i lutego dotrzeć do Lizbony.
Jeronimo Way, bo tak została nazwana ta podróż, ma też wymiar biznesowy, społeczny oraz ludzki. Mariusz Maniek Musialski wyszedł z ciężkiego uzależnienia. Mówi o tym głośno i otwarcie, pokazując jednocześnie realną drogę wyjścia z nałogu.
Początek wyprawy zakończył się sukcesem w postaci spotkania Mańka w Goczałkowicach z Łukaszem Piszczkiem, a więc pierwszą gwiazdą futbolu na trasie do Lizbony. Kolejny zaliczony "cel" to Monachium i polski as atutowy Robert Lewandowski. Potem do zdjęcia zapozował mu także grający we Francji Arek Milik.
Maniek spędził święta w drodze do Madrytu, aby tam właśnie przywitać Nowy Rok. Niestety musiał pozostać w tym miejscu na całe 10 dni, gdyż test na COVID-a okazał się pozytywny i nasz bohater stoczył kolejną ciężką walkę. Ostatnie wieści są takie, że postanowił ruszyć w dalszą drogę, zwalniając jednak nieco tempa, gdyż choroba mocno go wyczerpała. Do celu zostało mu 500 km. Po zakończeniu wyprawy planowane jest wydanie specjalnego albumu, książki oraz seria wywiadów.
Relację z wyprawy można sledzić na profilu FB podróżnika.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
0 0
O q wa fascy ujace aż mi się jaja spocily
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz