Uroczystość była wyjątkowo wzruszająca zarówno dla jubilatki, jak i dla jej gości. W poniedziałek siostrę Helenę odwiedził burmistrz Krzeszowic Wacław Gregorczyk, urzędnicy i przedstawiciele samorządu.
Siostra Helena przyszła na świat 24 grudnia 1921 r. w miejscowości Stróżówka. Była jednym z siedmiorga rodzeństwa. Wstąpiła do zakonu mając 24 lata. Od 1975 r. przebywa w Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia w Tenczynku.
Była doświadczoną pielęgniarką i nauczycielką, wielokrotnie pomagała mieszkańcom sołectwa, robiąc im zastrzyki czy stawiając bańki. Uczyła też dzieci w ochronce.
Do dziś jest osobą bardzo energiczną, lubi pracę, zwłaszcza tę w ogródku. Nie trzyma żadnej specjalnej diety, ale stroni od słodyczy i mięsa.
Chętnie opowiada historie ze swojego życia, ma świetną pamięć.
Więcej o życiu siostry Heleny Potok o tym, czemu zdecydowała się wstąpić do zakonu i co przeżyła, przeczytacie w noworocznym wydaniu "Przełomu"
::video{"type":"single","item":"6019"}

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Radni chcieli sesji nadzwyczajnej, ale jak widać, burmistrz Latko troszczy się szybciej i sprawniej o mieszkańców i już jest spotkanie, dziękujemy!
absurd
15:13, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Pan burmistrz dobrze wiedział o co ci chodzi. A teraz udaje ze nie wie i nie chce się wypowiadać na ten temat , popieram tych ludzi którzy rozwiązali umowy, i mam nadzieję ze inni tez tak zrobią, te mieszkania to zwykła siema
Chrzanow wita
14:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz