Krzeszowickie Centrum Zdrowia nie dostało kontraktu na cztery poradnie specjalistyczne. Dyrektor Roman Matysik nie chcąc ich likwidować, zdecydował się trzy z nich skomercjalizować. Pacjenci nadal będą się w nich mogli leczyć, ale za opłatą.
Krzeszowickie Centrum Zdrowia nie dostało kontraktu na cztery poradnie specjalistyczne. Dyrektor Roman Matysik nie chcąc ich likwidować, zdecydował się trzy z nich skomercjalizować. Pacjenci nadal będą się w nich mogli leczyć, ale za opłatą.
To poradnie dermatologiczna, diabetologiczna i neurologiczna.
- Walczymy jeszcze o poradnię urologiczną, licząc, że uda się uzyskać kontrakt. Jeśli tak się nie stanie, także ją skomercjalizujemy. Nie mamy innego wyjścia, chcąc zapewnić pacjentom dostęp do tych usług. Robimy to również na prośby mieszkańców. Ceny na pewno będą niższe, niż rynkowe - zapewnia dyrektor KCZ.
Dla wielu pacjentów, zwłaszcza tych starszych, dojeżdżanie do lekarzy w odległych miejscowościach to spory kłopot i dodatkowe koszty.
Roman Matysik nie kryje, że jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia w ciągu roku ogłosi dodatkowe konkursy na poradnie specjalistyczne, KCZ na pewno w nich wystartuje.
Więcej w najbliższym numerze "Przełomu"
(e)

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz