W najbliższych latach w Balinie może powstać sortownia odpadów selektywnych. Rozpoczęło się postępowanie o wydanie decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.
Jak dowiedzieliśmy się od Adama Królikowskiego, zastępcy dyrektora ZGOK, przewidywana wydajność sortowni to 30 tysięcy ton odpadów selektywnych w ciągu roku.
Gmina wystąpiła ostatnio o wydanie opinii o tej inwestycji m.in. do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie, do dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Katowicach (o uzgodnienie warunków realizacji przedsięwzięcia), do marszałka Małopolski oraz do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chrzanowie.
Wydanie decyzji środowiskowej to kompetencja burmistrza. Będzie ona wiążąca m.in. w stosunku do decyzji o pozwoleniu na budowę.
Z aktami sprawy można zapoznać się w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Dróg Urzędu Miejskiego w Chrzanowie, Al. Henryka 20, pokój nr 21, w poniedziałki w godz. od 7:00 do 17:00, wtorki - czwartki w godz. od 7:00 do 15:00 i w piątki w godz. od 7:00 do 13:00.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Przed nami weekend pełen futbolu
Mecz w Krzeszowicach w sobotę o 15:45
marcinellino
22:20, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
A gdzie były informacje o tej loterii 🤔
Barbara
21:31, 2026-05-21
Najpierw urzędnicy, potem PSZOK
trzeba szybko otworzyć bo butelkomaty to nie wypał, a tak to podstawią hasioka i gitara
kiki
21:19, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
W Libiążu nie było loterii. Cała pula poszła do biznesmena, który wygrał nową drogę do jego biznesu. Finito.
Rybka_z_Helu
19:59, 2026-05-21
0 0
Świetna wiadomość dla Balina i Kątów. Słabo śmierdzi to trzeba jeszcze sortownią dosmodzić. Ta kasa to już na odmóżdza całkowicie. Na prawdę w dupie macie lokalnych mieszkańców?
0 0
TO ONI, DO K...Y NĘDZY NIE POSIADALI ZGODY NA SORTOWANIE?!?! OD 10 LAT?!?! KTOŚ TU WALI GÓWNIANE UMOWY I SAKRAMENCKIE PIENIĄDZE ZA NIC NIEMOŻNOŚCI!!! NA TYM TERENIE POWINNY FUNKCJONOWAĆ NAJNOWOCZEŚNIEJSZE TECHNOLOGIE PRZEROBU I ODZYSKU!!! TEREN JUŻ JEST I BĘDZIE ISTNIAŁ...!
0 0
JEST sobota, strzel coś powyżej 30%. To gdzie to WSZYSTKO ma być składowane, spalane, przerabiane..?!?!? Koszty opłat są kosmiczne, a w zamian nic!!!! Trzeba wykluczyć producentów produktów, którzy produkują 80 % odpadów, za które płacimy jako konsumenci!!!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz