W czwartek 2 września, w hali łukowej w Żarkach (ul. Astronautów 3) o godz. 16 rozpocznie się zebranie wiejskie. Zostali na nie zaproszeni przedstawiciele dyrekcji kopalni.
Goście z Tauron Wydobycie SA przedstawią informację na temat eksploatacji górniczej ZG Janina. Mieszkańcy wciąż odczuwają skutki wstrząsów.
Przyjęta zostanie uchwała w sprawie przeznaczenia funduszu sołeckiego na 2022 rok. Rada sołecka i sołtys zdadzą sprawozdanie ze swojej działalności. Będzie także okazja do zgłoszenia wniosków i zadania pytań.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Absurd wokół Dino w Libiążu
Tupet i bezczelność franczyzobiorcy Dino. Co, ja nie mogę?
Pernambuco
18:27, 2026-05-22
Tak bawią się dorośli w Myślachowicach! Impreza przycią
Ludzie chca rozrywki . Nie tylko tyrac i oszczedzac.
Paul
17:36, 2026-05-22
Absurd wokół Dino w Libiążu
Absurd za absurdem. Libiąż słynny jest z tego. Mnóstwo utopionych pieniędzy, wątpliwej jakości inwestycje...ale sukcesy władz odpiane. Strach się bać...
Masza
15:47, 2026-05-22
Absurd wokół Dino w Libiążu
Nasuwa się pytanie, czy ktoś się temu dziwi? Przecież Libiąż słynie z absurdów. Nieudanych inwestycji jest po kokardy. Włodarze miasta za nic mają głos
Masza
15:44, 2026-05-22
0 0
Fajny system: raz do roku spotkanie, nic sie nie zmienia, wstrzasy jak byly tak sa....
0 0
Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. Wstrząsy ustaną jak wydobycia nie będzie. A jak świat się przekonuje z wiatru i słońca energii nie wystarczy.
0 0
@Kevin mylisz się, nie potrafimy jeszcze dostatecznie zakumulować tą energię, ale to kwestia kilku lat.
0 0
Dość gadania. Teraz to mieszkańcy powinni zadać wstrząs.
0 0
A co z mieszkańcami innych miejscowości? Innych gmin? Przecież trzęsie całym powiatem i nie tylko ...
Za szkody powinni płacić konkretnym osobom, ale za dyskomfort powinni płacić wszystkim. Niedawno poruszony był temat darmowej komunikacji miejskiej w powiecie, za swoją działalność uciążliwą dla wszystkich właśnie takie koszty m.in. powinni ponosić. Są takie gminy w Polsce (np. Lubin woj. dolnośląskie, kopalnia KGHM) gdzie truciciele i uciążliwie nękający mieszkańców ponoszą wymierne koszty swojej działalności na rzecz mieszkańców. A u nas wyjdą, powiedzą Sorry , taki mamy klimat.... i myślą że jest po wszystkim. Czas żeby ponieśli koszty swojej nieniszczycielskiej działalności.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz