Stowarzyszenie Ratuj Tenczyn zaprasza wszystkich na pokazy grupy rekonstrukcyjnej. Zaprezentuje scenki ze średniowiecznego życia dworskiego.
Pokazy odbędą się w g. 12 - 16.
Występ jest jednym z serii dziesięciu pokazów historycznych organizowanych w tym roku przez stowarzyszenie Ratuj Tenczyn.
Grupę rekonstrukcyjną tworzą członkowie stowarzyszenia i miłośnicy historii. W ramach pokazów prezentowane będą dawne zwyczaje dworskie, odbywać się będą prelekcje nt. historii rodu Tęczyńskich, odtwarzane będą średniowieczne utwory muzyczne.
Inicjatywa jest realizowana dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, Gminy Krzeszowice i Fundacji New Era Art.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
W Libiążu nie było loterii. Cała pula poszła do biznesmena, który wygrał nową drogę do jego biznesu. Finito.
Rybka_z_Helu
19:59, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Od samego początku to śmierdziało i śmierdzi właśnie mamy pimy pierwsze efekty. W Babicach się połapali i szybko się z tego wycofali, a pozostali brnęli, bo pewnie mieli mieć z tego w przyszłości "owoce"...
Tubylec
19:57, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Bo pYlicja przechodzi Nadzwyczajne Szkolenie w zakresie mamdatow za nienoszenie maseczek na wypadek gdy pififizer zechce jeszcze zarobic .......... pisywnia cylowa dla jajec
petrus
19:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Jak libiąscy radni bezrefleksyjnie głosowali 3 lata temu za wniesieniem aportem terenu i budynku do spółki plus zaciągnięcie kredytu to tutaj na forum Przełomu i na profilu gminy trąbiono, że to śmierdzi. To ciśnięto, że te osoby nie mają racji. I s_z_a_m_b_o właśnie wybija. Mamiono radnych niskimi kosztami co już wówczas było bajką. 3 lata i jest potwierdzenie. I co radni, dołożycie teraz że swoich ?
Mieszkaniec_
19:21, 2026-05-21
0 0
średniowieczne scenki? a to nie w tedy biskup,albo inny jaśniepan- pasożyt ,,błogosławił'' nowy związek małżeński? -Może mi się coś pomyliło, może tylko ludzie niewolniczo tyrali?
0 0
Wspaniała inicjatywa
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz