Pediatria otwarta na Dzień Dziecka (WIDEO, ZDJĘCIA) - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

Pediatria otwarta na Dzień Dziecka (WIDEO, ZDJĘCIA)

Ewa Solak 15:00, 01.06.2021 Aktualizacja: 16:36, 23.10.2025
5 Pediatria otwarta na Dzień Dziecka (WIDEO, ZDJĘCIA) Wstęgę przecinają: starosta chrzanowski Andrzej Uryga, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, radny wojewódzki Rafał Kosowski, członek zarządu województwa Iwona Gibas, ordynator pediatrii Bogusława Stepanik i marszałek województwa Łukasz Smółka

We wtorek po południu oficjalnie otwarto zmodernizowany oddział pediatryczny w chrzanowskim szpitalu.

Gościli na nim zarówno wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wicemarszałek małopolski Łukasz Smółka, poseł Krzysztof Kozik, członek zarządu województwa Iwona Gibas, radny wojewódzki Rafał Kosowski i wielu samorządowców z powiatu chrzanowskiego i krakowskiego.

Zmodernizowany oddział robi wrażenie. Przy salach dla pacjentów są łazienki (jedna na dwa pokoje).

Pomieszczenia mają po dwa lub trzy łóżka. Dla młodszych dzieci jest osiem dwuosobowych pokoi z rozkładanymi fotelami dla rodziców. Dla starszych przygotowano cztery sale dwu i trzyosobowe. Są również trzy izolatki.

Modernizacja pediatrii kosztowała ok. 3,5 mln zł. Prace są częścią dużego projektu obejmującego roboty także na innych oddziałach: ginekologii i położnictwa, neonatologii, bloku porodowego. Ich koszt to prawie 18 mln zł wraz z zakupem aparatury medycznej.

::video{"type":"single","item":"5026"}

(Ewa Solak)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (5)

SławianinSławianin

0 0

Czarnych z dala od dzieci

15:27, 01.06.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

rafiomegarafiomega

0 0

Te fotele czerwone mega wygodne w każdym szpitalu powinny być dla opiekunów dzieci.

19:15, 01.06.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

titotito

0 0

Zdecydowanie za wąski korytarz, wszyscy "oficjele" nie mogą się pomieścić. Każda okazja jest dobra, żeby się pokazać i oznajmić sukces- rodem z PRL-u.

06:03, 02.06.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

petruspetrus

0 0

Dla wojewody zabrakło nożyczek? Toż to skandal...

13:38, 02.06.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiesiekWiesiek

0 0

Pisowska nomenklatura uwielbia polityczne szopki . Ciemny lud już tego nie kupuje .

17:29, 03.06.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%