Od 1 lipca prowadzenie punktów selektywnej zbiórki odpadów przejmuje Związek Międzygminny Gospodarka Komunalna w Chrzanowie. Obecnie to zadanie realizuje na zlecenie związku Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIKI. Umowa z tą firmą wygasa z końcem czerwca.
Jeszcze w tym tygodniu związek ogłosi przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych w PSZOK-ach oraz na wyposażenie tych punktów w pojemniki i kontenery.
Jak będą działały te punkty od 1 lipca?
Dwa z nich pozostaną w tych samych miejscach - w Chrzanowie na ul. Stara Huta i w Libiążu na ul. Gromieckiej. Lokalizację zmieni PSZOK w Trzebini. Z ulicy Lipcowej przeniesie się na teren dawnego składowiska przy ul. Piłsudskiego.
Kolejna ze zmian dotyczy dni, w których punkty będą otwarte. Obecnie czynne są trzy razy w tygodniu, a będą - pięć razy, w tym w sobotę.
Obecnie utrzymanie PSZOK-ów kosztuje miesięcznie ok. 107 tys. zł. Po przejęciu ich przez związek miesięczny koszt powinien być niższy o 40 tys. zł. Tak przynajmniej wynika ze wstępnych szacunków.
Po przejęciu prowadzenia punktów selektywnej zbiórki, związek planuje uruchomienie na ich terenie tzw. bazarków. W jednym miejscu gromadzone będą rzeczy, które zostały oddane jako zbędne. Są jednak na tyle w dobrym stanie, by mogły posłużyć komuś innemu. Takie rozwiązanie zastosowano np. na PSZOK-u w Krzeszowicach.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Tak bawią się dorośli w Myślachowicach! Impreza przycią
Ludzie chca rozrywki . Nie tylko tyrac i oszczedzac.
Paul
17:36, 2026-05-22
Absurd wokół Dino w Libiążu
Absurd za absurdem. Libiąż słynny jest z tego. Mnóstwo utopionych pieniędzy, wątpliwej jakości inwestycje...ale sukcesy władz odpiane. Strach się bać...
Masza
15:47, 2026-05-22
Absurd wokół Dino w Libiążu
Nasuwa się pytanie, czy ktoś się temu dziwi? Przecież Libiąż słynie z absurdów. Nieudanych inwestycji jest po kokardy. Włodarze miasta za nic mają głos
Masza
15:44, 2026-05-22
Absurd wokół Dino w Libiążu
Faktycznie to jakiś dramat, ktoś stawia sklep, a nie doprowadza do przebudowy drogi, by można było sklep zaopatrzać. Chyba najpierw powinna być zmiana drogi, później stawiany sklep. Nasuwa się pytanie czy to samo czeka sklep Dino powstający na ul. Śląskiej w Chrzanowie. Czy tam tir zmieści się i wjedzie, wyjedzie czy też będą problemy.
Nela
15:18, 2026-05-22
0 0
Brawo poiram calkowicie takie dzialania. Szkoda ze tak pozno ale lepiej niz wcale.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz