Jeden z dziesięciu polderów, jakie powstaną między Oświęcimiem i Krakowem, będzie w Gromcu. Te plany mogą oznaczać likwidację dwóch nieruchomości, w tym stadniny koni.
Poldery to suche zbiorniki przeciwpowodziowe, zlokalizowane przy rzekach. Zapełniają się wodą przy bardzo wysokiej fali. Jeden z nich ma powstać w Gromcu. Zajmie 186 hektarów. Na tym terenie jest 1251 działek. Jednak jest kilka komplikacji. Po pierwsze w pobliżu przebiega droga powiatowa. Musi zostać przesunięta albo poprowadzona koroną polderu.
Jednak największe emocje wzbudza to, że mogą zostać wysiedlone dwie nieruchomości położone w Gromcu. Jedna to dom mieszkalny, drugą jest stadnina koni. Kiedy te zamiary zostaną zrealizowane? Czy pozostałe działki zostaną wykupione? Czy powstanie polderu oznacza rezygnację z uruchomienia w tym sołectwie kontrowersyjnej żwirowni?
O tym przeczytacie w najnowszym, papierowym wydaniu "Przełomu". Można je kupić także tutaj.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Brawo za pomysł. Każdy pomysł zatrzymywania mieszkańców pożądany. Robert, jesteśmy z i za Tobą!
Endriu
17:10, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
Poprosimy o zestawienie z każdej z gmin naszego powiatu, bo w małej Alwerni skala zdecydowania mniejsza niż w Trzebini i Chrzanowie, a ponoć jest tam co czytać
Jerry
17:09, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
Brawo pani burmistrz z Alwerni, pomoc takim chorym jak ja jest potrzebna. Ja jestem w Trzebini i burmistrz tego miasta wysłał na mnie urząd skarbowy a nie umorzył, Jestem teraz w koszmarnej sytuacji, bez wyjścia‼️‼️‼️
YuMi
16:44, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Wakacje marzeń za 10tys. to chyba w sosnowcu tylko 🤣🤣🤣
Skit
16:21, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz