Sprawdziło się ludowe porzekadło o tzw. zimnej Zośce, czyli dniu imienin Zofii, zazwyczaj chłodnym i deszczowym. Mimo fatalnej pogody na Majówkę Hrabiny Zofii przybyły jednak setki osób.
Sprawdziło się ludowe porzekadło o tzw. zimnej Zośce, czyli dniu imienin Zofii, zazwyczaj chłodnym i deszczowym. Mimo fatalnej pogody na Majówkę Hrabiny Zofii przybyły jednak setki osób.
Tym razem w postaci z otoczenia hrabiny, granej przez Dianę Damasiewicz, wcieliła się blisko setka mieszkańców z całej okolicy.
- 70 strojów pożyczyliśmy z Opery Krakowskiej, a 20 następnych z Teatru Słowackiego. Były też osoby, grające we własnych przebraniach - mówi Monika dudek z Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.
W Jarmark Tradycji w Parku Bogackiego włączyli się wystawcy rękodzieła także z odległych stron kraju. W sobotę furorę zrobiły sobotnie przejażdżki bryczką. Mimo niedzielnej niepogody udała się również fabularna gra miejska, przygotowana przez Wiolettę Kijowską i Marcina Ropkę. Wzięło w niej udział ponad 50 osób, szukając złota dla hrabiny. Wieczorny koncert operetkowy w parku przyciągnął wielu melomanów.
(e)

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz