Powstaje polski serwis społecznościowy o tajemniczo brzmiącej nazwie Albicla. Ma na nim nie być cenzury i blokowania kont. Start nastąpi 20 stycznia.
Nazwa Albicla to skrót od łacińskiej nazwy orła białego ("albus aquila"), a za inicjatywą stoi Tomasz Sakiewicz i środowiska "Gazety Polskiej". Serwis ma być dostępny dla użytkowników z całego świata. Planowane są wersje anglojęzyczna i węgierska. Prowadzący go twierdzą, że założenie swoich kont na portalu zapowiedziało wielu przedstawicieli świata nauki i polityki.
Właścicielem domeny jest spółka Słowo Niezależne, wydawca portalu Niezalezna.pl. Na razie nie wiadomo, jakie funkcjonalności będą w serwisie, bo rejestracja zaczyna się dziś, 20 stycznia, o godz. 17. Informacje o nowej, polskiej i prawicowej "społecznościówce" rozsyłają w sieci lokalni działacze PiS-u i Gazety Polskiej.
To nie jedyny polski odpowiednik Facebooka, będący odpowiedzią na ostatnie wydarzenia w USA. Tamtejsze media społecznościowe z Facebookiem na czele zablokowały konta prezydenta Donalda Trumpa, który podważał legalność zwycięstwa Joe Bidena i mówił o fałszerstwach wyborczych.
Waszym zdaniem taki prawicowy serwis to projekt mający szansę powodzenia?

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Trzeba być niezłym frajerem żeby zapłacić więcej niż za mieszkanie na własność.
Adam
18:25, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Przypominam że państwo nigdy nic nie daje zadarmo . Ani samorządy jednemu dadzą a innym muszą zabrać więc ciemnoty ludzie maciaszek nie wciskaj
Yoop
18:22, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Brawo za pomysł. Każdy pomysł zatrzymywania mieszkańców pożądany. Robert, jesteśmy z i za Tobą!
Endriu
17:10, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
Poprosimy o zestawienie z każdej z gmin naszego powiatu, bo w małej Alwerni skala zdecydowania mniejsza niż w Trzebini i Chrzanowie, a ponoć jest tam co czytać
Jerry
17:09, 2026-05-21
0 0
PiS wszystko musi mieć swoje, na pewno portal będzie miał wielu sympatyków w kręgu słuchaczy radia z Torunia, pewno będzie tam wiele rozbieranych zdjęć jak na koncie Suskiego
0 0
Będą mieć gdzie pompować nasze pieniądze. Portal splajtował, więc próbują za wszelką cenę reanimować trupa.
0 0
Następne szambo do lansu bez ograniczeń.
0 0
Przecież z tego co się orientuję, to Gazeta Polska jest organem medialnym PIS-u. To czemu mówimy to o prawicy, skoro to narodowy-neobolszewizm, czyli lewactwo.
0 0
A po co to g... jak mają TVP?!!!!
0 0
Cenzuruja jedynie PiS i podobnych autokratow. To ich konta sa usuwane. Niech sie zastanowia dlaczego, zamiast wporawdzac jakies smieszne platformy
0 0
To o czym będą pisać na Facebooku totalni skoro reszta przeniesie się na ALBICLA. Zjędzą się nawzajem swoją pogardą do świata.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz