Metropolita krakowski wydał dziś dekret w sprawie niedzielnego obowiązku wiernych oraz sposobu przyjmowania komunii.
Wobec nasilajacej się pandemii koronawirusa i dodatkowych obostrzeń, abp Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy wszystkim wiernym. Do dowołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. w dniu nakazanym nie jest grzechem.
Zgodnie z dekretem, obrzęd Komunii Świętej należy sprawować tak, aby każdy mógł według własnej wrażliwości przyjąc Najświętszy Sakrament na dłoń lub do ust, za zachowaniem takiej właśnie kolejności rozdawania kKomunii.
W konfesjonałąch powinna być jak dotąd folia ochronna, dlatego sarament pokuty jest możliwy do odbycia. Możliwe są odwiedziny kapłana z sakramentem św. w domu chorych po konsultacji z rodziną.
Obowiązek informowania wiernych o postanowienu biskupa spoczywa teraz na proboszczach. Metropolita zaleca, aby parafie w miarę możliwości transmitowały msze św.
Antoninka13:27, 17.10.2020
Folia ochronna w konfesjonale chroni wyłącznie spowiednika.
zainteresowany10114:36, 17.10.2020
Rychło wczas .... Już dawno powinni ograniczyć liczbę osób w kościołach
petrus15:20, 17.10.2020
Łaskawca...
ABRAKADABRA 3316:45, 17.10.2020
A od kiedy byla obowiązkowa .
Jan Nawak04:32, 18.10.2020
Ja króciutko! Trzecie przykazanie Boże mówi: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.
Oklahoma06:29, 18.10.2020
Nigdy nie był obowiązkowy.
Promil_pl14:53, 18.10.2020
@ Jan błagam!
22.06.2025
ALTANY, tarasy, wiaty garażowe, pergole, różnego r...
Mobilne USG pomogło uratować seniora z Chrzanowa
Ile bierze ten pajac w prywatnym gabineciku zamiast leczyc tych samych ludzi w szpitalu?
Lemmy
08:54, 2025-07-02
Pijani rodzice i dwójka dzieci
U żuli przy 2 promilach nawet nie poznać,że coś pił.
Lesbijka z Warszawy.
23:19, 2025-07-01
Mieszkaniec: zróbmy parking na dawnym targowisku
Wam w tym Chrzanowie peron dawno odjechał. Proszę choć o jedną analizę potwierdzajacą związek z budową mieszkań i zwiekszaniem sie liczby mieszkańców. Maciaszek zrobił se.analize w power poincie, Potocki podrapał sie po lysej pale , reszta radnych absolutnie nie wie o co chodzi i cyk. Nie ma targu , bedzie blok. Jak Anioł z Alternatywy. Wy zyjecie w takiej rzeczywistości . Po co ktos ma mieszkać w czerwonym Chrzanowie jak moze w Zabierzowie,Skawinie czy Wieliczce.
Bążur
22:50, 2025-07-01
Relaks w Alwerni na przekór niedowiarkom
A kiedy Skoronek Zalew znów będzie jak dawniej miejscem rodzinnej rekreacji??
Skowronek
21:19, 2025-07-01