W czwartek obok bloku przy ulicy Kadłubek 30 w Chrzanowie miała miejsce wizja lokalna wierzby. Osiedlowa administracja wystapiła do gminy o jej wycinkę. Przeciw byli mieszkańcy sąsiedniego bloku.
Lokatorzy na drzewie wywiesili kartkę.
"Nie pozwólmy, aby nam wycięli piękną wierzbę, która jest "zielonymi płucami" i stanowi ochronę przed spalinami. Chrzanów staje się betonowym miastem. Chrońmy tak piękne drzewa" - napisali na niej.
Przedstawiciel spółdzielni mieszkaniowej tłumaczył podczas wizji lokalnej, że wierzba jest pochyła i ma korzenie na wierzchu, może więc się wywrócić.
- Wszystko wycinacie, a w zamian nie sadzicie - denerwował się Józef Zając, jeden z mieszkańców stający w obronie drzewa.
W odpowiedzi usłyszał, że za każde wycięte drzewo spółdzielnia sadzi dwa. Przedstawiciele gminy oglądający drzewo doszli do wniosku, że nie zagraża bezpośrednio przechodniom, bo rośnie na środku skweru. Napisali w protokole, że drzewo wymaga cięć redukcyjnych oraz podparcia. Zapowiedzieli, że decyzja dotycząca wniosku o wycinkę drzewa będzie odmowna.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
A gdzie były informacje o tej loterii 🤔
Barbara
21:31, 2026-05-21
Najpierw urzędnicy, potem PSZOK
trzeba szybko otworzyć bo butelkomaty to nie wypał, a tak to podstawią hasioka i gitara
kiki
21:19, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
W Libiążu nie było loterii. Cała pula poszła do biznesmena, który wygrał nową drogę do jego biznesu. Finito.
Rybka_z_Helu
19:59, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Od samego początku to śmierdziało i śmierdzi właśnie mamy pimy pierwsze efekty. W Babicach się połapali i szybko się z tego wycofali, a pozostali brnęli, bo pewnie mieli mieć z tego w przyszłości "owoce"...
Tubylec
19:57, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz