W Krzeszowicach ma być wskrzeszowne uzdrowisko. To jednak może się wiązać ze sporymi zmianami w przestrzeni publicznej.
Chodzi m.in. o rejon alei Solidarności. Radni zadeklarowali zgodę na przystąpienie do budowy kompleksu rekreacyjnego w Krzeszowicach. Ma on powstać w centrum miasta i wpisywać się w plan wskrzeszenia zdroju.
Planowana lokalizacja obejmuje teren, gdzie dziś znajdują się m.in. ogródki działkowe "Kolejarz". Budowa kompleksu rekreacyjnego wiązałaby się więc z koniecznością przenosin działek letniskowych. Dla wielu właścicieli to dorobek życia.
Gdzie ogródki miałyby zostać przeniesione, czemu nie mogą zostać w obecnym miejscu oraz co powstałoby w ich miejsce - o tym możecie przeczytać w aktualnym wydaniu "Przełomu"
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
0 0
Pod względem rozwoju miasta to ważniejszy jest teren ogródków działkowych między dworcem kolejowym a ul. Kościuszki. Trwanie tam ogródków przeczy ich założeniom, czyli odpoczynkowi od zgiełku miasta i hodowania warzyw, owoców. Tam tyle fruwa różnych rzeczy od strony drogi, że taki pomidorek to musi być nieźle "doładowany" różnego rodzaju dodatkami.