PERN dostał decyzję środowiskową dla budowy rurociągu Boronów-Trzebinia - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

PERN dostał decyzję środowiskową dla budowy rurociągu Boronów-Trzebinia

Agnieszka Filipowicz 13:00, 07.03.2020 Aktualizacja: 05:41, 02.10.2025
4  PERN dostał decyzję środowiskową dla budowy rurociągu… grafika: PERN S.A.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach wydała decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dla planowanej budowy rurociągu paliwowego Boronów-Trzebinia. To kolejny krok w realizacji tej inwestycji prowadzonej przez PERN S.A.

- Decyzja RDOŚ to kolejny kamień milowy w naszej inwestycji. Dzięki niej możemy rozpocząć kolejne etapy projektu, aby na koniec 2021 roku skutecznie zakończyć cały proces. Rurociąg Boronów-Trzebinia to kluczowy projekt dla bezpieczeństwa energetycznego kraju - mówi Paweł Wysocki, zastępca dyrektora Pionu Technicznego PERN.

Decyzja środowiskowa pozwala na zakończenie procesu sporządzania dokumentacji technicznej rurociągu. Teraz inwestor będzie mógł wystąpić o tzw. decyzję lokalizacyjną, niezbędną do wydania pozwolenia na budowę. Inwestor spodziewa się je uzyskać w połowie tego roku. Według harmonogramu, budowa magistrali powinna się rozpocząć w lipcu tego roku i zakończyć w grudniu 2021 roku.

Rurociąg Boronów-Trzebinia będzie miał 97 km i przetnie obszar 11 gmin województwa śląskiego i małopolskiego: Boronów, Woźniki, Koziegłowy, Siewierz, Porębę, Łazy, Dąbrowę Górniczą, Sławków, Bolesław, Bukowno oraz Trzebinię.

(Agnieszka Filipowicz)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (4)

hotinhotin

0 0

o to nadszedł czas,by tą strategiczną inwestycję blokować poprzez siły POradzieckie.

16:08, 07.03.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

VitekSprytekVitekSprytek

0 0

hotin, może rozwiniesz tę swoją myśl?

16:19, 07.03.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

logiklogik

0 0

Np.przez podrzucenie jakichś żabek albo zasadzenie jakiejś roślinki.

17:08, 07.03.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kjub1982kjub1982

0 0

@logik

dokładnie czekamy na akcję lewackich ekoterrorystów :-) Będzie się działo.

06:08, 09.03.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%