Nadchodzący cza sto doskonały czas na lekturę. W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Was sporo tekstów w nowej odsłonie i nowym formacie gazety. Piszemy m.in. o wyprawie dookoła świata małżeństwa z Chrzanowa, rozmawiamy o planowanej paradzie lokomotyw czy muzyce reaktywowanego zespołu Non Serviam.

Tak się nie robi w muzyce ska, żeby do skocznych rytmów pisać teksty o wojnie w Syrii i niechęci do uchodźców, o internetowych nacjonalistach, tragediach dzieci uwięzionych w oparach wódki i przemocy. Na ogół jest łatwo, lekko i przyjemnie. Zespół Non Serviam z Chrzanowa przełamuje ten stereotyp. Z jego wokalistą i autorem wszystkich tekstów rozmawia Łukasz Dulowski.

Małżeństwo globtroterów z Chrzanowa obleciało kulę ziemską w 27 dni. Wiedzą jak to zrobić tanio i sprawnie. Szczegóły zdradzają w materiale Agnieszki Filipowicz.

To dwie potężne i powiązane ze sobą inwestycje, realizowane przez TAURON za miedzą, w sąsiednim Jaworznie. Nowoczesny blok energetyczny i Szyb Grzegorz są ważne dla polskiej gospodarki. Dlaczego? Na to pytanie szuka odpowiedzi w swoim tekście Łukasz Dulowski

Pierwszą chemię Klaudia zniosła dobrze. Kolejną już znacznie gorzej. Męczyły ją bóle brzucha, płakała. Jeśli nie znajdzie się dawca szpiku, potrzebna będzie trzecia, najmocniejsza - mówi mama, Ilona Domagała z Płazy w materiale Marka Oratowskiego.
O przygotowaniach do 100-lecia Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce - z Krzysztofem Brandysem, prezesem Stowarzyszenia Stacja Chrzanów, rozmawia Tadeusz Jachnicki. 19 maja czeka na Was sporo atrakcji związanych z historią kolejnictwa.
Powyższe materiały znajdziecie w bieżącym (18) wydaniu tygodnika "Przełom", dostępnym w punktach sprzedaży oraz w wersji PDF tutaj.
Znasz kogoś interesującego, kogo przygody mogą zachwyć innych? A może sam masz niespotykane hobby? Skontaktuj się z nami, zostań bohaterem jednego z naszym materiałów - [email protected] z dopiskiem "temat dla Przełomu".

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz