- Na potwierdzenie jeszcze czekamy, ale w tych przypadkach raczej nie ma wątpliwości - mówi Wojciech Heitzman, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chrzanowie.
Poza podejrzeniem odry u jednego z pracowników firmy Valeo, chrzanowski sanepid miał jeszcze sygnały o dwóch kolejnych podejrzeniach, właściwie zachorowaniach, ale ostatecznego potwierdzenia nie ma. Jeden nadszedł z okolic Chrzanowa, drugi z Libiąża.
- Innych sygnałów nie mamy. Jest spokój. Przypomnę jednak, że odra nie jest jakąś straszliwą chorobą - uspokaja Heitzman i dodaje, że w Polsce funkcjonuje program zmierzający do jej całkowitego wyeliminowania.
- Z jednej strony choroba ta została przywleczona z zagranicy, bo część osób na Ukrainie nie była szczepiona, a z drugiej w naszym kraju też nie wszyscy byli szczepieni, więc i u nas zdarzają się przypadki zachorowań. Dlatego jednak, że mamy wspomniany program, w razie identyfikacji podejrzeń choroby, w otoczeniu danej osoby przeprowadza się szczepienia profilaktyczne u osób powyżej 45. roku życia - mówi Heitzman.
Zdecydowanie bardziej niż odra w powiecie chrzanowskim szaleje grypa. Tylko w tym roku sanepid odnotował około dwóch tysięcy zachorowań na nią.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Radni chcieli sesji nadzwyczajnej, ale jak widać, burmistrz Latko troszczy się szybciej i sprawniej o mieszkańców i już jest spotkanie, dziękujemy!
absurd
15:13, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Pan burmistrz dobrze wiedział o co ci chodzi. A teraz udaje ze nie wie i nie chce się wypowiadać na ten temat , popieram tych ludzi którzy rozwiązali umowy, i mam nadzieję ze inni tez tak zrobią, te mieszkania to zwykła siema
Chrzanow wita
14:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz