Uczniowie trzebińskiego „Ekonoma” Mateusz Pocztowski i Małgorzata Graboś w piątek świętują ukończenie szkoły średniej
W piątek uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Większość absolwentów można spotkać w klubach i pubach powiatu chrzanowskiego. Świętują. - Dzisiaj nie myślimy o egzaminie dojrzałości – przekonują.
W piątek uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Większość absolwentów można spotkać w klubach i pubach powiatu chrzanowskiego. Świętują. - Dzisiaj nie myślimy o egzaminie dojrzałości - przekonują.
Licealiści i uczniowie techników odebrali upragnione świadectwa ukończenia szkoły średniej. Choć za kilka dni będą musieli zmierzyć się z maturą - w piątek imprezują. Jedni wybrali puby, inni postanowili skorzystać z pogody i spotkać się w plenerze.
Jak mówią, na razie starają się nie myśleć o egzaminie dojrzałości. Ale przyznają, że stresują się nim.
- Stres jest potrzebny, bo mobilizuje do działania, ale jeśli jest go za dużo, to bardzo niedobrze. Denerwuję się przed starciem z matematyką. Chodzę na "korki" - opowiada Mateusz Pocztowski z trzebińskiego "Ekonoma". Chłopak planuje studia na akademii wychowania fizycznego w Krakowie lub Katowicach.
Jego koleżanka Małgorzata Graboś nie boi się matematyki. Dla niej największy problem stanowi język angielski.
- Myślę o krakowskiej akademii pedagogicznej, kierunek bezpieczeństwo międzynarodowe - zaznacza.
W libiąskim KSW żegnało szkołę 17 młodych ludzi. Na razie nie myślą o wakacjach. Matura jest teraz dla nich najważniejsza. Na zakończenie roku szkolnego przyjechał do nich małopolski kurator oświaty Aleksander Palczewski.
W trzebińskim ogólniaku ponad 40 osób żegnało szkolne mury. Uroczystość połączono z poświęceniem sztandaru Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego.
- Teraz liczy się dla nas przede wszystkim matura i studia. Wybieram się na zarządzanie mediami na UJ - mówi Monika Kuchta, szczęśliwa posiadaczka indeksu, jaki wygrała w olimpiadzie wiedzy na temat wybranego uniwersytetu.
Mateusz Kamiński, Ewa Solak

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz