CHRZANÓW. Do pacjentów wyjedzie nowa karetka - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

CHRZANÓW. Do pacjentów wyjedzie nowa karetka

red 09:54, 07.07.2014
Skomentuj CHRZANÓW. Do pacjentów wyjedzie nowa karetka W poniedziałek nowy ambulans został oficjalnie zaprezentowany przez dyrekcję szpitala

Dyrekcja szpitala kupiła specjalistyczny ambulans. Pierwszych chorych przewiezie on jeszcze w tym tygodniu.

Dyrekcja szpitala kupiła specjalistyczny ambulans. Pierwszych chorych przewiezie on jeszcze w tym tygodniu.

Karetka kosztowała 407 tysięcy. To volkswagen crafter. Jest najlepiej wyposażony ze wszystkich aut, jakimi dysponuje szpital.
W środku są między innymi nowoczesny respirator, automatyczny ssak, deska pediatryczna i krzesełko transportowe oraz tablet.

- W tablecie gromadzone są wszystkie informacje, które są potem drukowane przy pomocy drukarki znajdującej sie w pojeździe. Co ważne, urządzenia mają dodatkowe zasilanie - wylicza Leszek Kowalski, szpitalny koordynator ds. ratownictwa medycznego.

To szósta karetka będąca w dyspozycji szpitala. Jak szacuje dyrektor Krzysztof Kłos, rocznie przejedzie około 40 tysięcy kilometrów. W tym tygodniu, po rejestracji pojazdu, ma przewieźć pierwszych pacjentów.

W pierwszym półroczu wszystkie szpitalne karetki zrobiły o 150 kursów więcej, niż rok wcześniej. Stanowi to 4 procent wyjazdów.
(MOR)

(red)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%