Tysiące porcji smakowitych potraw mieli okazję skosztować uczestnicy "Święta Pomidora". Każdy mógł się najeść do syta.
W mieście po raz drugi zorganizowano plenerową imprezę wykorzystującą znany lokalny produkt. Zaangażowały się koła gospodyń, kucharze oraz sami mieszkańcy.
Tym razem postawiono na degustacje potraw kuchni włoskiej i hiszpańskiej. Profesjonalni szefowie kuchni: Dariusz Wójcik, Krystian Mazur i Tomasz Batorski, wspólnie z paniami z kół gospodyń wiejskich przygotowali co najmniej trzy tysiące porcji włoskiej potrawy frittata. Było też hiszpańskie migas z boczkiem i inne dania. Bazą dla wszystkich były pomidory.
- Skroiłyśmy prawie 700 kg pomidorów, do tego doszło 450 jajek, 20 bochenków chleba i mnóstwo innych dodatków - wyliczały panie z KGW z Woli Filipowskiej, pomagające w przygotowaniu dań.
Podczas imprezy każdy miał możliwość skosztowania wielu odmian pomidorów produkowanych w krzeszowickich szklarniach zakładu Tadeusza Bogdana.
Więcej na temat krzeszowickich pomidorów, ich historii oraz tego, co działo się podczas imprezy przeczytacie w następnym papierowych i elektronicznym wydaniu "Przełomu".
::video{"type":"single","item":"1003"}

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz