Arcymistrz: Szachy potrafią zmiażdżyć fizycznie - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

Arcymistrz: Szachy potrafią zmiażdżyć fizycznie

Ewa Solak 14:08, 23.11.2017
Skomentuj Arcymistrz: Szachy potrafią zmiażdżyć fizycznie Daniel Sadzikowski z Chrzanowa niedawno zdoby dożywotni tytuł arcymistrza szachowego

Daniel Sadzikowski z Chrzanowa ma 23 lata i niedawno został 48 w historii Polski arcymistrzem szachowym.

Bierze udział w turniejach na całym świecie. Podkreśla, że wbrew pozorom, w tej grze dieta i kondycja fizyczna są ogromnie ważne.
- Nie można tego porównać z machaniem łopatą przez całą dniówkę, ale taka gra też potrafi człowieka fizycznie zmiażdżyć. Po hokeju i siatkówce szachy są traktowane jako jeden z najbardziej wyczerpujących sportów - przekonuje Daniel Sadzikowski.
Gra w szachy od dziecka. Regularnie chodzi na siłownię, czasem biega. Cały czas musi pilnować odpowiednio dobranej diety.

Więcej o tym, co robi Daniel Sadzikowski, z czym wiąże się dożywotni tytuł arcymistrza, a także o kulisach szachowych rozgrywek możecie przeczytać 46 numerze papierowej lub elektronicznej wersji "Przełomu"

 

(Ewa Solak)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%