Okaż legitymację szkolną a dostaniesz piwo w promocyjnej cenie. Tak jeden z lokali zachęca młodych ludzi do udziału w piątkowej imprezie. Forma promocji zbulwersowała naszą Czytelniczkę.
- Kończą się wakacje i wiele lokali z tej okazji organizuje imprezy. Każdy uczeń powie, że nie ma czego świętować, ale przecież każda okazja jest dobra żeby się napić. Nie pobawić, ale napić - pisze nasza Czytelniczka informując, że na portalu społecznościowym Facebook Pizzeria Cyganeria w Chrzanowie w dość oryginalny sposób zaprasza do udziału w imprezie "Zakończenie lata" w piątek, 31 sierpnia.
- Każdy kto pokaże swoją legitymację szkolną, kupi piwo w promocyjnej cenie 4.50zł. Na ten wyjątkowy dzień proponujemy drinka Szefa. Serdecznie zapraszamy. Nie zapomnij zabrać znajomych! - cytuje nasza Czytelniczka. - Wyjątkowy dzień to i wyjątkowa promocja. No brawo - podkreśla.
Sprawdziliśmy. Na profilu Cyganerii faktycznie widnieje takie zaproszenie. Potwierdza to zresztą właścicielka lokalu Barbara Zając.
- Wiadomo, że alkoholu nie sprzedamy osobie niepełnoletniej (po naszym telefonie na Facebooko pojawiła się adnotacja, że promocja dotyczy tylko pełnoletnich - dop. red.). Ja jestem wyczulona na tym punkcie. Jeśli zdarzy się, a takich przypadków nie brakuje, że dorosły kupi piwo młodym to wypraszamy ich z lokalu. Niestety starsi koledzy w tym przypadku są dobroduszni.Chyba lepiej, żeby młodzież siedziała u nas, pod nadzorem dorosłych niż gdzieś na łące czy przystanku - mówi Barbara Zając.
Jak taką formę promocji oceniają członkowie Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych?
Zbigniew Tura z chrzanowskiej jednostki podkreśla, że od strony prawnej nic w tym przypadku nie da się zarzucić, ale...
- To trochę na granicy dobrego smaku. Nie należy robić reklamy za wszelką cenę. Prędzej powinno się promować przez organizację koncertu, jakieś wyższe wartości niż alkohol w okazyjnej cenie. Szczególnie wśród młodych ludzi. Jak widać jednak wytłumaczenie zawsze się znajdzie - mówi Zbigniew Tura.
Amelia Buczek, szefowa GKRPA w Babicach, używa znacznie mocniejszych słów.
- To jest skandal. To nie powinno mieć miejsca. Szczególnie w przypadku, gdy dotyczy to uczniów. Sam zamysł takiej promocji jest zły w zarodku - uważa Amelia Buczek.
(MK)

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
0 0
ta czytelniczka chyba ma problemy z głową!! lepiej żeby wypili w knajpie niż w krzakach !! takie promocje są wszędzie!!
0 0
A co to kogo obchodzi, że pełnoletnia osoba dostanie zniżkę? Czy jak np. w tesco jest promocja na piwko to jakoś oburzenia nie ma?
0 0
Może lepiej jak piją pod klatką albo gdzieś w krzakach czy piwnicach pochowani? Od piwa przecież jeszcze nikt nie umarł. I tak jak pisała ania, w Krakowie co rusz sa ogłoszenia o tanszym piwie.
0 0
Wasze czytelniczki to osiedlowe gramofony, które wszystko bulwersuje, wszystko wszystkim mówią, chodź same nie wiedzą o co tak naprawdę chodzi...
0 0
A ja widzę. Ciekawe, czy będą rzeczywiście rygorystycznie patrzeć na 18 lat. Ja na miejscu policji natychmiast zrobiłbym tam prowokację, by się upewnić, czy nie sprzedadzą młodszym.
0 0
Czy można przyjść z legitymacją z lat 80' ?
0 0
A czym to się różni od promocji skierowanych do studentów, które są niemalże w każdym lokalu w Krakowie. Jeśli ktoś jest w trzeciej klasie liceum i za rok będzie już studentem to nie ma prawa napić taniej się piwa ? Albo jeśli jest w szkole policealnej i dalej ma legitymację szkolną. Ja nie widzę w tej promocji nic niestosownego.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz