Komendant trzebińskiego hufca ZHP hm. Irena Piątek oraz ksiądz prałat Wojciech Bryja zostali kolejnymi "Zasłużonymi dla powiatu chrzanowskiego". Uchwałę w tej sprawie podjęli na środowej sesji powiatowi radni.
Ksiądz Wojciech Bryja pochodzi z Waksmundu k. Nowego Targu. W 1968 roku kardynał Karol Wojtyła wyświęcił go na kapłana. Trzy lata później po raz pierwszy znalazł się na ziemi chrzanowskiej. Pracował jako wikariusz w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Płazie, a potem św. Mikołaja w Chrzanowie. W 1986 roku został proboszczem nowej parafii Matki Bożej Różańcowej. Sam fizycznie pracował przy wznoszeniu murów świątyni, dając przykład innym, a potem dbał o rozwój parafii. W ostatnich latach dzielnie znosi krzyż cierpienia i choroby.
Irena Piątek od 60 lat jest związana z ZHP w Trzebini - pełniła funkcje zastępowej, drużynowej, aż do komendantki hufca. To organizatorka wielu obozów i imprez harcerskich. Dzięki niej, w Wiciach koło Darłowa, powstała harcerska baza, służąca druhom od 1996 roku Wyszkoliła wiele pokoleń instruktorów, dba o rozwój gromad zuchowych i drużyn harcerskich.
Uroczyste nadanie tytułu "Zasłużonego dla powiatu chrzanowskiego" nastąpi na jednej z kolejnych sesji.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Radni chcieli sesji nadzwyczajnej, ale jak widać, burmistrz Latko troszczy się szybciej i sprawniej o mieszkańców i już jest spotkanie, dziękujemy!
absurd
15:13, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Pan burmistrz dobrze wiedział o co ci chodzi. A teraz udaje ze nie wie i nie chce się wypowiadać na ten temat , popieram tych ludzi którzy rozwiązali umowy, i mam nadzieję ze inni tez tak zrobią, te mieszkania to zwykła siema
Chrzanow wita
14:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
0 0
Toż to wielki wysiłek, „popracować” dla swojego zakładu pracy, a potem na emeryturze znosić krzyż cierpienia i choroby. Naprawdę, jest to przypadek wyjątkowy. Wszyscy renciści i emeryci umierają, będąc zdrowymi. Uzasadnienie, jak najbardziej słuszne.
0 0
Gratulacje dla zasłużonych!
0 0
Pamiętam jak były plany żeby w miejscu tej parafii był okazały całoroczny basen i zespół hotelowy. Ale przecież najpilniej potrzebny był nowy kościół w odległości 300 metrów od starego. Za to mamy plebanię największą w powiecie...Uważam że przełożeni Pana prałata powinni mu jakieś odznaczenie zafundować.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz