Do 16 września mieszkańcy powiatu chrzanowskiego mogą oglądać instalację upamiętniającą wybuch II Wojny Światowej. Od soboty jest dostępna na placu przy ulicy 1 Maja.
Archiwalne fotografie wraz z opisami Libiąskie Centrum Kultury pożyczyło z Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.
W sobotnim wernisażu wzięli udział kombatanci, księża, mieszkańcy Libiąża oraz samorządowcy i biznesmeni. Wcześniej złożyli kwiaty na pomniku przy ul. 1 Maja, upamiętniającym 73. rocznicę wybuchu wojny.
- IPN w Krakowie jest współorganizatorem. Wystawę "Wrzesień 1939" przygotowywał dr Teodor Gąsiorowski - mówi Bożena Kikla z LCK przypominając, że to pierwsza wystawa plenerowa na wyremontowanym placu przy ul. 1 Maja. - Ale nie ostatnia - zaznacza.
Wśród uczestników wydarzenia oraz mieszkańców gminy Libiąż przeprowadziliśmy w sobotę miniquiz ze znajomości historii Polski. Jego wyniki opublikujemy w najbliższym numerze "Przełomu". Zapraszamy do lektury.
Mateusz Kamiński

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz