Skok technologiczny w powiatowej radzie. Mają tablety - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

Skok technologiczny w powiatowej radzie. Mają tablety

Marek Oratowski 17:15, 27.02.2017
2 Skok technologiczny w powiatowej radzie. Mają tablety W szkoleniu dotyczącym korzystania z tabletów uczestniczył w poniedziałek w starostwie m.in. radny Ryszard Bytomski

Będą pierwszymi samorządowcami na ziemi chrzanowskiej pracującymi na tabletach. W poniedziałek uczyli się, jak z nich korzystać. Na szkolenie przyszło sześciu zainteresowanych.

Do tej pory, we wszystkich gminach powiatu, sesyjne materiały chętnym do czytania ich w takiej postaci, wysyłane są na skrzynkę elektroniczną. Starostwo zrobiło krok dalej, kupując radnym tablety. To pomysł wiceprzewodniczącego Zbigniewa Dudy. Przekonywał, że pora iść z postępem i skończyć z drukowaniem stosu papierowych dokumentów.

- Zakup tabletów z oprogramowaniem, w tym antywirusowym kosztował 23,6 tysiąca złotych - poinformował wicestarosta Krzysztof Kasperek. Urzadzenia dostało 23 radnych (dwóch nie wyraziło takiej chęci) oraz sekretarz i skarbnik powiatu.

Sprzęt będzie im służył do końca kadencji. Potem radni muszą go oddać. Po raz pierwszy mają na nim pracować na sesji marcowej. W sali obrad została zamontowana sieć Wi-Fi. W poniedziałek sześciu radnych przyszło na szkolenie z obsługi tableta.

W powiecie chrzanowskim to nowość. Niektóre ościenne samorządy taki skok technologiczny mają dawno za sobą. Na przykład od 2008 roku radni miejscy, a od czterech lat także powiatowi z Oświęcimia, pracują na służbowych laptopach. Od początku obecnej kadencji, czyli grudnia 2014 roku, tabletami lub laptopami (do wyboru) dysponują też wszyscy radni wojewódzcy.

(Marek Oratowski)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

AntoninkaAntoninka

0 0

Należy mieć nadzieję, że szybko opanują tą trudną sztukę w stopniu wystarczającym. Uhahać się można, pełna kompromitacja. Odrobina techniki i są w lesie.

10:01, 28.02.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

cherubin85cherubin85

0 0

Bo to ludzie z lasu są...

12:35, 28.02.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%