W niedzielę premier Beata Szydło uczestniczyła w Krakowie w spotkaniu z ratownikami medycznymi, zabezpieczającymi Światowe Dni Młodzieży. Przy tej okazji przekazała placówkom medycznym 10 karetek wykorzystywanych w trakcie pobytu papieża Franciszka w Polsce. Jeden z samochodów trafił do Chrzanowa.
Przekazanie sprzętu odbyło się przed Tauron Areną. Uczestniczyli w nim starosta Janusz Szczęśniak, dyrektor chrzanowskiego szpitala Waldemar Stylo oraz reprezentujący grupę ratowników medycznych Leszek Kowalski i Rafał Hrycaniuk.
- Formalnie ta karetka została nam użyczona i od półtora miesiąca była użytkowana. Zabiegaliśmy, by przeszła na naszą własność. Cieszę się, że tak się stało, bo było wielu chętnych. To ósmy ambulans będący w dyspozycji szpitala. Jest bardzo dobrze wyposażony, m.in. w urządzenie do masażu serca i najnowszy defibrylator. Wartość pojazdu zabudowanego na bazie mercedesa to około pół miliona złotych - informuje Leszek Kowalski, koordynator ds. ratownictwa medycznego w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie.
Karetki trafiły także do szpitali i zakładów opieki zdrowotnej w Brzesku, Częstochowie, Krakowie, Limanowej, Myślenicach, Nowym Targu, Oświęcimiu i Staszowie.
Antoninka16:36, 14.11.2016
Piękny gest. Teraz tylko poświęcić karetkę pozostaje i niech pracuje dla ratowania naszego życia i zdrowia.
Mystasia17:35, 14.11.2016
No właśnie, gdzie klecha ? Tak bez kropidła to nie powinna być używana :P
oczki07:36, 15.11.2016
Sądząc po dotychczasowych dokonaniach aktualnego dyrektora szpitala na dachu będzie miała malutką kapliczkę z jakąś relikwią a podstawowym wyposażeniem medycznym będzie kropidło :-)
Barakuda16:53, 15.11.2016
Jeżeli była wykorzystywana w czasie pobytu papieża, to już jest "święta".
Paulusss18:02, 15.11.2016
nie było Pana Prezesa, to się nie liczy :(
Megi18:50, 15.11.2016
spokojnie.....Nie poświęcona-nie pojedzie:D
jaro119:54, 15.11.2016
jak był Leszek "dysponent", to pojedzie bez kropienia. Się obleje....
Janek Zieja00:35, 16.11.2016
Do Pana w czerwonym ;-) Pana wypowiedz na temat "urządzenia do masażu serca" skrzy się autentyczną wiedzą na temat ratownictwa. Panie Kochany! Mentalnie Pan jeszcze chyba ratujesz życie w latach 60-tych XXw. Pomasować możesz Pan sobie łydkę albo udo, kiedy złapie Pana skurcz, a najlepiej plecy swojej żonie lub dziewczynie. Klatkę piersiową w trakcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej uciskamy, uciskamy czy to urządzeniem do kompresji klatki piersiowej czy to ręcznie. Jak długo powiat będzie w każdej dziedzinie skazany na pseudospecjalistów? Dramat....
VitekSprytek17:36, 16.11.2016
Jedna pikno, a drgo tyż
jolanda20:49, 16.11.2016
znowu wazelina do powiatu na następne wybory? już nie damy się oszukać jak w tych-wielka łaska że dali jak za swoje nie kupowali tylko za pieniądze podatnikow, ich latanie do Krakowa w miesiącu więcej kosztuje niż ta karetka
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Nowy parking w Trzebini. Płatny czy darmowy?
Miał być na 100 samochodów i bezpłatny. A wychodzi zawsze po staremu, czyli mniejszy i płatny. Jak zdzierać to na całego.
watacha
11:44, 2025-05-13
Atrakcje Parku Śląskiego czekają
Szmatławiec Molendowej nie ma tematu do pisania to zerżnął info o jakimś śląskie gooownie. Taka to tzw gazeta.🤦🤦🤦🤦 Jak Spocony Czajkoski.
Tak dla Polski
11:22, 2025-05-13
Nowy parking w Trzebini. Płatny czy darmowy?
I tak ma wyglądać zachęta do przesiadania się na pociąg? Kolejne opłaty za parkowanie?
mtch
09:44, 2025-05-13
Nowy parking w Trzebini. Płatny czy darmowy?
Wkrótce wszystko w Trzebini będzie płatne?
Trzebinia
09:15, 2025-05-13