Ponad 300 sztuk maku lekarskiego rosło w jednym z ogródków działkowych przy ul. Wodzińskiej w Chrzanowie. Właściciel może mieć poważne kłopoty.
Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii uprawa maku, za wyjątkiem maku niskomorfinowgo może być prowadzona wyłącznie na potrzeby przemysłu farmaceutycznego i nasiennictwa. Z kolei mak niskomorfinowy można uprawiać na potrzeby spożywcze i nasiona, ale trzeba mieć na to stosowne zezwolenie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że chrzanowianin go nie posiada.
- Policjanci kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę maku. Na terenie ogródków działkowych w Chrzanowie na poletku wielkości 1x7 metrów rosło 309 roślin. Łodygi maku zabezpieczono procesowo do dalszych badań - mówi Robert Matyasik, rzecznik prasowy chrzanowskiej policji.
Właścicielem działki okazał się 70-letni mężczyzna. Twierdzi, że mak to samosiejka.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
0 0
dejcie dziadkowi spokój.
0 0
nasza policja w powiecie jest jak stara ślepa kura ... jak sobie znajdzie ziarenko (nawet malutkie i stare) to się tym szczyci jakby znalazła normalnie silos ze zbożem ...
0 0
Pewnie dziadek ma niską emeryturę i z frustracji chciał nieco przymulić. Co za kraj! Gdyby miał natomiast 1000L legalnego spirytusu byłby dobrym obywatelem, bo dawałby RP zarobić.
0 0
Przed ŚDM to spektakularny sukces Policji. Na pewno będą nagrody za wykrycie potencjalnego współpracownika jednego z karteli kolumbijskich. Oni mu haszysz. On im brytfankę makowca. W Kolumbii makowce cieszą się wysokim popytem a w ostatnim czasie nasiliły się próby przemytu makowców z Polski do Kolumbii. No i te badania nad makiem. Co Policja będzie badać zawartość maku w maku?! A poważnie to kolejny z przykładów relacji Państwo polskie obywatel. Brawo My!
0 0
Jeżeli jest to mak zabezpieczony przez Policję który przedstawia zdjęcie, to brawo dla policji jak i dla redakcji Przełomu jaką posiadają wiedzę. Na zdjęciu które przedstawia artykuł jest pokazany mak polny letni, który jest bezmorfinowy, a nie mak lekarski . Zapraszam redakcję Przełomu oraz Policję do katalogu roślin,a później publikować co jest co , i robić sensację
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz