Z okazji 101 urodzin Annę Frańczak (na krześle) odwiedzili kierownik USC w Trzebini Marzena Bober oraz wiceburmistrz Jarosław Okoczuk. Towarzyszą jej syn Stanisław z żoną Heleną oraz prawnuczka Agnieszka Deptuła i praprawnuczka Julcia.
Mimo sędziwego wieku, pani Anna cieszy się dobrym zdrowiem. Nie odmawia sobie kawy i słodkości.
Pochodzi z niewielkiej miejscowości koło Stalowej Woli. Nie miała lekkiego życia. Wychowała się w czasach, gdy nie każdy kończył szkołę. Ona nie miała takiej możliwości. Pracowała w polu. Wraz z mężem prowadziła gospodarstwo rolne. Uprawiała zboża, ziemniaki, buraki, doglądała zwierząt. Urodziła i wychowała dziewięcioro dzieci. Do Trzebini przyjechała 16 lat temu. Zamieszkała u syna Stanisława i jego żony Heleny.
- Mama nie choruje, rzadko kiedy bierze jakiekolwiek lekarstwa. Nawet ostatnio, gdy była u niej lekarka, przepisała tylko witaminy - mówi Helena Frańczak.
Niestety, pani Anna ma problemy z chodzeniem. Dojdzie do kuchni, łazienki, ale poza mieszkanie w bloku już nie wychodzi. Całe dnie spędza na krześle. Sama przyznaje, że jej się przykrzy.
- Telewizji nie ogląda, bo oczy już nie te. Nudzi jej się i to bardzo - przyznają jej bliscy.
Z okazji urodzin w czwartek Annę Frańczak odwiedzili kierownik uSC w Trzebini Marzena Bober oraz wiceburmistrz Jarosław Okoczuk. Był kosz kwiatów i życzenia.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz