CHRZANÓW. Wierni czekali na samochód-kaplicę - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

CHRZANÓW. Wierni czekali na samochód-kaplicę

red 19:44, 12.11.2012
9 CHRZANÓW. Wierni czekali na samochód-kaplicę Parafianie niosą obraz przez Rynek w Chrzanowie

Kardynał Stanisław Dziwisz uczestniczył w poniedziałkowy wieczór w uroczystym wprowadzeniu obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny Kowalskiej i błog. Jana Pawła II do kościoła św. Mikołaja. Tym samym nawiedzenie rozpoczęło się w parafiach dekanatu Chrzanów.

Kardynał Stanisław Dziwisz uczestniczył w poniedziałkowy wieczór w uroczystym wprowadzeniu obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny Kowalskiej i błog. Jana Pawła II do kościoła św. Mikołaja. Tym samym nawiedzenie rozpoczęło się w parafiach dekanatu Chrzanów.

Trwa nawiedzenie obrazu i relikwii po całej Archidiecezji Krakowskiej, Uczcili je już wierni w parafiach dekanatów Babice i Libiąż. W poniedziałek z Chełmka trafiły do Chrzanowa. Na Rynku obraz przyjechał w eskorcie strażaków z OSP Chełmek oraz ułanów. Przygrywała orkiestra. W uroczystym powitaniu obrazu i przeniesieniu go do kościoła św. Mikołaja uczestniczył kardynał Stanisław Dziwisz, który przewodniczył koncelebrowanej mszy świętej.

- Dziękujemy księże kardynale za to, że podzieliłeś się z nami tym skarbem z sanktuarium w Łagiewnikach i pozwalasz nam doświadczać Bożego Miłosierdzia. A nie ma niczego cenniejszego - powiedział na zakończenie liturgii proboszcz ks. Roman Sławeński.

- To ja wam dziękuję. Jadąc do Chrzanowa zadawałem sobie pytanie: czy przyjdą? Przyszliście. Jest pełny kościół, stoicie nawet na zewnątrz. Wiem, że przez całą noc będziecie czuwać przy obrazie - zauważył metropolita.

Obraz i relikwie po całodobowym czuwaniu w kościele św. Mikołaja trafią we wtorek o godz. 17 do parafii Matki Bożej Różańcowej, a w kolejne dni do następnych świątyń dekanatu chrzanowskiego.23 listopada parafianie z Rospontowej zawiozą je do Młoszowej. Tym samym peregrynacja rozpocznie się w dekanacie trzebińskim.
(RAT)

(red)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (9)

ulomulom

0 0

Co do Hitlera, to tez dobrze wyciagac takie rzeczy jak jego wegetarianizm, im szerszy mamy oglad na historie, tym wiecej mozemy sie z niej uczyc, tak mi sie wydaje. Dotyczy to takze papiestwa i organizacji rzymskiej religijnej

08:16, 14.11.2012
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ulomulom

0 0

Rabbanini, celowo szafuje cytatami, aby kazdy mogl sobie na wlasna reke postudiowac. akurat historia chrrzesciajnstwa jest moim konikiem, jednak nie chce nikomu narzucac swego zdania i odsylam do tekstow zrodlowych

08:13, 14.11.2012
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

rabbanirabbani

0 0

Nie lubię jak interlokutor szermuje cytatami - bo nimi łatwo manipulować. A sięganie po cytaty które mają już tylko wartość historyczną, to działanie niezgodne z metodologią historii (warto pamiętać, iż na soborze watykańskim II poglądy na Kościół i państwo uległy zmianie). Wyrywając poszczególne zdania mogę udowodnić, iż Hitler był pacyfistą i wegetarianinem...

18:51, 13.11.2012
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kapitan BolsKapitan Bols

0 0

ulom czy ułom jak się tam zwiesz to przykre ale widać bozia ci juz całkiem rozumek odebrała.

17:37, 13.11.2012
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ulomulom

0 0

rabbani, kazdy moze uczestniczyc jak tylko chce, to oczywiste. Ja jednak staram sie patrzec na to inaczej, szerzej. To jest rzymska religia (nawet z nazwy) i posluguje sie rzymskimi zwyczajami, ktore nie maja nic wspolnego z judeochezescijanska tradycja. Tylko sobie o tym pisze. Cytaty wybieram, bo wiekszosc tych ludzi nigdy tej ksiazki nie czytala, a podpierajac sie nia rosci sobie prawo do ukladania zycia innym. Dla mnie to mentalna okupacja rzymskiego cesarstwa, okupacja.
Pozwol, ze przytocze jeden cytat jeszcze, tym razem z buli papieskiej:
"Niech wladcy zrozumieja, ze podlegaja naszemu tronowi i naszym rozporzadzeniom na mocy prawa ustanowionego przez Jezusa Chrystusa".
Ta bulla zostala napisana, gdy Napoleon zaanektowal panstwo rzymskie (rzadzone przez papieza), a ze mamy za pasem swieto niepodleglosci, a BOnaparte nam pokaxal jak zwyciezac mamy, wiec dopowiem, ze tenze BOnaparte autora tej bulli, czyli niejakiego Piusa VII, wsadzil dwukrotnie do pudla.

16:56, 13.11.2012
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

rabbanirabbani

0 0

Ulom - mimo, że w sumie zgadzam się w tej kwestii, to jednak muszę ciebie przestrzec: nie wyciągaj zbyt śmiało cytatów ze Starego Testamentu. Jest on bowiem nieprzebraną kopalnią, z której mogę każdą tezę w każdej dyskusji udowodnić...
A co do peregrynacji - jeśli ktoś nie akceptuje takiego rozumienia wiary, to po prostu nie uczestniczy w uroczystościach; jeśli ktoś akceptuje - idzie do kościoła. I tyle. Nie żyjemy na szczęście ani w państwie wyznaniowym (choć w państwie faworyzującym jedną religię już tak) ani w państwie ateistycznym. Ot, Pluralizm religijny dobra rzecz.

14:54, 13.11.2012
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ulomulom

0 0

to nie moje madrosci, tylko cytat z jednej ksiegi, lubie ksiazki.
"Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą"

13:24, 13.11.2012
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

XenaXena

0 0

ułom jak zwykle popisuje się swoimi mądrościami-lepiej czlowieku nic nie pisz.

11:50, 13.11.2012
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ulomulom

0 0

wywrocicie oltarze, polamiecie ich stele, aszere ich ogniem spalicie, porabiecie w kawalki posagi ich bogow

21:13, 12.11.2012
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%