W piątkowe przedpołudnie w chrzanowskim szpitalu w akcji oddawania krwi uczestniczyły 33 osoby. Większość z nich to pracownicy Zakładu Górniczego Janina.
Klub honorowych dawców krwi działający przy libiąskiej kopalni, kilka razy w roku mobilizuje swoich członków i wszystkich chętnych do udziału w akcji.
W środowe przedpołudnie do rejestracji punktu krwiodawstwa w Chrzanowie zgłosiły się 33 osoby. Każda z nich oddała 450 ml krwi.
- Pomagam w taki sposób od dwóch lat. Można się spotkać z kolegami. Przy okazji mamy w pracy wolny dzień - powiedział nam jeden z górników, Piotr Widło z Libiąża.
Prezes klubu działającego przy ZG Janina Czesław Toporek podkreślił, że liczba członków systematycznie rośnie. Przekroczyła już 90. Tylko w styczniu oddali 11 litrów krwi.
Kolejne takie akcje w chrzanowskiej lecznicy odbędą się 8 kwietnia, 10 czerwca, 2 września i 4 listopada.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
0 0
Ciężko pracujący górnicy swoją krew oddają- do tej zaszczytnej akcji dołączają się często wojsko i studenci ale jakoś jeszcze nigdy w moim życiu nie słyszałem żeby kler czyli księża, zakonnicy i zakonnice chociaż raz krew oddali. Ale w szpitalach chętnie się leczą i z krwi też często korzystają...Nie wspomnę już o dawcach szpiku lub narządów.
Do żadnej akcji zdrowotnej która wspiera bezpośrednio obywateli się nie dołączają. Ale za to są ekspertami w zbieraniu pieniążków oraz poradnictwie i doradzaniu...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz