Andrzej Sikorowski i jego córka zaśpiewali na gali zwieńczającej rekultywację śmietniska - przelom.pl
Zamknij

Andrzej Sikorowski i jego córka zaśpiewali na gali zwieńczającej rekultywację śmietniska

18:20, 11.12.2015
Skomentuj Ryszard Listwan (z prawej) chwali Trzebinię za skuteczność Ryszard Listwan (z prawej) chwali Trzebinię za skuteczność

Góra odpadów przy ul. Piłsudskiego w Trzebini w ciągu kilku tygodni zmieniła się w teren zielony. - To przykład dobrze przeprowadzonej rekultywacji - uważa goszczący w piątek w Trzebini Ryszard Listwan, zastępca Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Środowiska.

Kilkadziesiąt osób zebrało się w Domu Kultury Sokół na spotkaniu podsumowującym działania na składowisku.

Prace dobiegły końca. Trzebińska komunalka ma czas do końca roku, by rozliczyć się z dotacji. Prezes zarządu spółki przyznał, że od czwartku pieniądze ma na koncie. Nie wie jednak, co w przyszłości stanie się z tym terenem.

- Za wcześnie, by o tym mówić. Przez najbliższe trzydzieści lat niczego nie wolno nam tam postawić. W ziemi są rury odgazowujące, połączone z pochodnią. Nie widzę możliwości lokowania tam nawet ścieżki spacerowej - mówi Wiesław Dębski.

Trzebinię za podjęte działania chwali Ryszard Listwan.

- Miasto ma szczęście do rozwiązywania trudnych problemów ekologicznych. Niedawno zakończyła się rekultywacja zbiornika Górki, teraz składowiska odpadów. Słowa uznania należą się szczególnie burmistrzowi Adamowi Adamczykowi, który potrafi zdobyć pieniądze na ten cel - mówi Listwan.

Gminie pozostał jeszcze jeden problem do rozwiązania: składowisko opon przy ul. Słowackiego.

- To sprawa prawnie skomplikowana. Technicznie już mniej. Nie stanowi też takiego zagrożenia, jak zbiornik Górki - podkreśla zastępca Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Środowiska.

Galę zwieńczył koncert Andrzeja Sikorowskiego z córką Mają.

 

(Anna Jarguz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

KrzysioKrzysio

0 0

Szkoda, ze koncert Sikorowskich był tylko dla wybrańców. Mieszkańcy sie nie liczą tylko osoby uprzywilejowane mają takie przywileje. Coraz bardziej zaczyna to co dzieje sie odbiegać od standardów. Wielki plus za zakończenie prac przy rekultywacji składowiska odpadów a i wielki minus iż władza sie bawi gdy np niedługo cześć pracownikow UK moze stracić prace. W sumie to czemu mnie i wielu innych mieszkańców moe zaproszono? ;)

19:31, 11.12.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

endriu64endriu64

0 0

Ciekawe ile ta gala kosztowała, skąd wzięto fundusze i czy aby nie jest to tajne ?

21:06, 11.12.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jurekjurek

0 0

Pan Okoczuk też jest? A przecież miało być oszczędniej. Na klub sportowy to szkoda dać 20 tys. ale dla elity to nie szkoda.Pewno Sikorowski napisze na Facebooku i Twiterze że dał koncert na'' gali zwieńczającej rekultywację śmietnika'' a czemu nie nie było gali zwieńczającej remont drogi chrzanowskiej kołom Chechła ?Może by za 20 tys. Przyjechał np Turnau. Elita by posłuchała . A ten co dłubie w nosie to też elita?

07:39, 12.12.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

byłyradnybyłyradny

0 0

Ten co dłubie w nosie to prawdopodobnie radca prawny

17:14, 12.12.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

patriotapatriota

0 0

Z okazji rekultywacji śmietniska robią wielką galę ! To tak jakby moja żona robiła wielkie przyjęcie i zapraszała szanownych gości z okazji ...wysprzątania mieszkania na święta...Z podstawowych obowiązków gospodarzy miasta robi się jakąś legendę o niesamowitym osiągnięciu, wręcz CUDU...Brakuje tylko medali i odznaczeń oraz pokropku...

11:31, 13.12.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Dokładnie wiedziała na co się pisze.

dede

08:16, 2025-05-13

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.

stary zgred

07:57, 2025-05-13

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!

Złoty pył.

23:13, 2025-05-12

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało

Ogień

22:11, 2025-05-12

0%