Wbrew pogłoskom bezcennej korony Matki Bożej Fatimskiej z trzebińskiego sanktuarium nie ukradli złodzieje. Zajęli się nią konserwatorzy. W niedzielę, 16 grudnia, w czasie mszy o godz. 11.30 zostanie poświęcona.
Przypomnijmy, że półtora miesiąca temu otrzymaliśmy list, w którym zaniepokojony Czytelnik "Przełomu" twierdził, że ktoś najprawdopodobniej dokonał kradzieży korony z figury znajdującej się w kaplicy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini.
Ksiądz proboszcz Piotr Żydek uspokoił wiernych, że z bezcennym elementem nic złego się nie stało, bo zajęli się nim konserwatorzy.
- 16 grudnia, w trzecią niedzielę adwentu, na mszy św. o godz. 11. 30 odbędzie sie poświęcenie odnowionej korony z kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Dokona tego prowincjał Salwatorianów ks. Piotr Filas - informuje proboszcz Piotr Żydek.
Mateusz Kamiński

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz