W Fabloku znów mają powstawać części do lokomotyw - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

W Fabloku znów mają powstawać części do lokomotyw

Łukasz Dulowski 17:56, 31.07.2015
6 W Fabloku znów mają powstawać części do lokomotyw Hala produkcyjna Fabloku w 2007 r.

Inwestor ze Strzelec Opolskich podpisał w Krakowie umowę z syndykiem na dzierżawę części dawnej fabryki lokomotyw w Chrzanowie.

Chodzi o spółkę Energo Mechanik, o czym donosi Radio Kraków. Od dłuższego czasu była ona wymieniana jako jeden z dwóch potencjalnych inwestorów. Zajmuje się dostawą maszyn i urządzeń dla energetyki cieplnej oraz górnictwa. Jej prezes Piotr Cygan, w wypowiedzi dla Radia Kraków ujawnił, że Energo Mechanik planuje na początek "rozpoczęcie usług w zakresie dostaw elementów i części do zestawów kołowych", a docelowo produkcję "w zakresie lokomotyw i części do lokomotyw".

- W tej sprawie tylko i wyłącznie prezes zarządu może się wypowiadać. Teraz nie ma go już w firmie. W poniedziałek proszę dzwonić - usłyszeliśmy w piątek po południu od Urszuli Sudoł, kierowniczki działu personalno-organizacyjnego Energo Mechanik.

Na liście wierzycieli chrzanowskiego Fabloku figuruje m.in. ZUS.

- Wiemy, że ktoś próbuje rozpocząć produkcję, ale tak naprawdę z medialnych informacji. Żeby oficjalnie, to nie - przyznał Jarosław Babiec, dyrektor chrzanowskiego ZUS.

- Firma Energo Mechanik zwróciła się do nas o informacje dotyczące możliwości zatrudnienia głównie byłych pracowników Fabloku. Zapewniali, że szukają ślusarzy, tokarzy, generalnie fachowców z branży mechanicznej. Twierdzili, że są zainteresowani przyjęciem tych osób, ale na razie dogrywają jeszcze formalności. Myśmy dali im taki wykaz i teraz czekamy na potwierdzenie z ich strony - powiedziała nam Barbara Babijczuk, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie.

Przypomnijmy, że początkiem czerwca br. burmistrz Marek Niechwiej na przelom.pl informował, że są "podmioty zainteresowane dzierżawą, a następnie docelowo nabyciem terenu Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce".

 

(Łukasz Dulowski)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (6)

delfin96delfin96

0 0

Dobra robota Panie Marku, tak dalej

18:12, 31.07.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

K T O SK T O S

0 0

Trzymam kciuki za nowego inwestora - oby się udało! Ludzie mieli pracę, a historyczne miejsce nie zostało zapomniane!
Dodatkowo miejsce Fabloku powinno być objęte strefą ekonomiczną taką jak ma valeo, dan cake czy "miechów" przy autostradzie. Niechże te wszystkie hale wrócą do życia, a nie hula wiatr po nich.

19:05, 31.07.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

OgieńOgień

0 0

Tylko żeby zbój z Jankowic nie maczał tam paluchów

20:50, 31.07.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

XenaXena

0 0

Wątpliwe czy byli pracownicy zechcą wrócić?

03:54, 01.08.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Promil_plPromil_pl

0 0

Nie zmienia to faktu, że kiedyś przyjdzie czas aby Ci którzy dopuścili do ruiny tego zakładu za to odpowiedzieli! No taką to jesteśmy "zieloną wyspą"!

08:23, 01.08.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

skorpionskorpion

0 0

Że niby Marek N. kiwnął palcem w tej sprawie?
Że niby jeszcze był skuteczny?
Przypuszczam, że wątpię!
Temu panu już dziękujemy. Co z referendum, bo podobno Rada Miejska już się wycofuje?
No to takiej Radzie też dziękujemy!

17:17, 01.08.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%