Mieszkańcy apelują o światła - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

Mieszkańcy apelują o światła

Anna Jarguz 09:48, 06.03.2015
4 Mieszkańcy apelują o światła Ul. Piłsudskiego w Trzebini jest bardzo ruchliwa

W rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Luzara piesi mają problem z przejściem na drugą stronę jezdni i wnioskują o montaż sygnalizacji świetlnej. Zarządca drogi odmawia. 

W pobliżu jest Dwór Zieleniewskich, kościół, szereg firm czy warsztaty terapii zajęciowej. Ruch jest spory.

- To miejsce jest naprawdę niebeczenie, bo nie wszyscy kierowcy zatrzymują się na widok pieszego przy pasach. O światła wnioskują między innymi podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta, którzy często spacerują w tym rejonie - mówi mieszkający w pobliżu radny Tadeusz Adamczak.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, na biurko którego trafiło pismo w tej sprawie, odmawia instalacji świateł. W jego opinii w tym miejscu są niepotrzebne.

Gmina jednak nie zamierza odpuścić. Jak zapowiada burmistrz Trzebini Adam Adamczyk, ponowi rozmowy w sprawie poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku drogi.

- Jeśli nie dają zgody na światła, to wierzę, że zaproponują inne rozwiązanie. My jesteśmy otwarci - zaznacza.

 

 

 

(Anna Jarguz)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (4)

Promil_plPromil_pl

0 0

Światła to nie najszczęśliwsze rozwiązanie. Kosztowe w instalacji i utrzymaniu, Poza tym kolor świata nie gwarantuje "nieśmiertelności". Z tego co obserwuje i co wpływa na zmniejszenie prędkości to zwężenie jezdni i np. wysepka pomiędzy pasami jezdni. Do tego z jednej i drugiej strony pasy "spowalniające". Do rozważenia szykana od strony Olkusza aby przed przejściem spowolnić jadących z góry z naturalnie większą prędkością niż z centrum Trzebini.... nie ma za co ;)

20:17, 06.03.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

bigkrisbigkris

0 0

Najlepiej wstawić tam progi

12:51, 07.03.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

liban.flagowkaliban.flagowka

0 0

Najlepiej zamknąć drogęi puścić ruch przez Sierszę, gwarantuję, że piesi bezpiecznie przejdą.

13:39, 07.03.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Trzebinianin 228Trzebinianin 228

0 0

Tylko progi zwalniające. Światła nie mają uzasadnienia ekonomicznego. Racjonujmy koszta! :)

13:45, 07.03.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%