Trwa walka o montaż sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych na drodze wojewódzkiej przecinającej miejscowość na dwie części. I mieszkańcy, i lokalny samorząd robią co w ich mocy, ale są coraz bardziej bezradni.
W środę chełmeccy samorządowcy spotkali się, by napisać rezolucję w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych na ulicy Krakowskiej. Chcą, by na najbliższej sesji rady miejskiej przegłosowali ją wszyscy radni.
Wcześniej byli przekonani, że bez trudy zyskają wsparcie u rodaka, mieszkańca tej samej gminy - Marka Sowy. - Przecież wystarczy jeden telefon - przekonywał przewodniczący chełmeckiego samorządu Marek Palka. Niewiele później inny radny Mariusz Sajak zaproponował zorganizowanie spotkania z marszałkiem w tej sprawie.
- Wykonałem do niego telefon. Dowiedziałem się, że ma tak wiele ważniejszych spraw na głowie, iż nie może się zajmować sygnalizacją na ulicy Krakowskiej w Chełmku - relacjonuje kontakt z Sową Palka.
My również postanowiliśmy się zwrócić do szefa wojewódzkiego zarządu.
W odpowiedzi przeczytalismy: W kwestiach dotyczących drogi nr 780 proszę kontaktować się z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie, a w pozostałych z biurem prasowym UMWM.
Przypomnijmy, że do ostatniej tragedii na wspomnianym przejściu dla pieszych doszło w sylwestra. 48-letnia kobieta wpadła pod koła ciężarówki.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
0 0
Cóż, wybory już się odbyły. Pan marszałek najbliższy termin ma za 4 lata na zajęcie się sprawą...
0 0
Bezpieczeństwo w tym miejscu poprawią tylko:
1. Likwidacja przejścia w tym miejscu, przeniesienie 100 metrów w kierunku przejazdu kolejowego.
2. Przejście podziemne
3. Kładka nad jezdnią
Kto jest kierowcą i jeździ chociażby parę razy przez Chełmek ten wie, że przejście zaraz za zakrętem i w dodatku tuż za zjazdem z górki jest kompletnym nieporozumieniem.
Jeszcze te żałosne skamlanie, jakieś telefony do p. Sowy... powoływane się, że jest mieszkańcem gminy. Trochę wyobraźni i rozumu wam trzeba, a nie liczenie na łaskę Pana Sowy. Totalny nepotyzm.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz